نخستین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری در آمریكا

نتیجه نظرسنجی آنلاین موسسه معتبر drudge درباره برنده اولین مناظره ریاست جمهوری آمریكا، ترامپ با اختلاف فاحشی از كلینتون پیش است

1395/07/06
|
08:39
|

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ دونالد ترامپ در نخستین مناظره خود با هیلاری كلینتون درباره‌ شیوه مدیریت كشور، امنیت و اقتصاد سخن گفتند.

نتیجه نظر سنجی بعد از مناظره
نتیجه نظرسنجی آنلاین موسسه معتبر drudge درباره برنده اولین مناظره ریاست جمهوری آمریكا، ترامپ با اختلاف فاحشی از كلینتون پیش است

ترامپ
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به سخنان پیشینش درباره ناتو و اینكه 28 كشور عضو ناتو سهم خود را بر اساس پیمان نمی پردازند بار دیگر تكرار كرد این كشورها باید هزینه دفاع از خود را به آمریكا پرداخت كنند.
ترامپ به مقاله ای اشاره كرد كه از وی در نیویورك تایمز منتشر كرده و گفت در آن مقاله توضیح دادم چگونه كشورهای عضو ناتو به گسترش تروریسم دامن می زنند.
وی ادعا كرد آمریكا بیش از هفتاد درصد هزینه های ناتو را پرداخت می كند و چنین مبلغی بسیار زیاد است. ترامپ گفت ناتو باید نظامیان آمریكا را در خاورمیانه پشتیبانی كند تا بتوانیم داعش را شكست بدهیم.
ترامپ داعش را زائیده ی خلاء ای خواند كه به دست اوباما و هیلاری كلینتون در عراق ایجاد شد و افزود هنگامی كه هیلاری كلینتون وزیر امور خارجه بود داعش خیلی كوچك بود اما اكنون سی كشور را درگیر كرده و فكر نمی كنم هیلاری از پس داعش بربیاید.
ترامپ همچنین ادعا كرد از تهاجم سال 2003 عراق به آمریكا حمایت نكرده و آن را اتهامی خواند كه دستگاه رسانه ای هیلاری كلینتون ضد او براه انداخته است. من مخالف جنگ در عراق بودم.

ترامپ
به سبب انتقادهای من بود كه سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) بر مقابله با تروریسم متمركز شد.

كلینتون
باید با متحدان آمریكا برای مقابله با تروریسم، نزدیك تر شد،‌ این چیزی است كه ترامپ فراموش كرده است.

كلینتون
باید با جامعه مسلمانان در داخل و خارج از آمریكا، همكاری كرد نه اینكه آنها را كنار گذاشت

ترامپ
ما باید با در اختیار گرفتن نفت عراق ، مانع تشكیل گروه (تكفیری صهیونیستی) داعش می‌شدیم.

ترامپ
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا مدعی شد رقیب دموكراتش هیلاری كلینتون با آغاز گفتگوهای هسته ای با ایران، این كشور را كه در آستانه سقوط بوده از ورطه رهانیده است. دونالد ترامپ مدعی شد تحریم ها داشت ایران را خفه می كرد و این كشور در آستانه سقوط بود اما حالا دارند به كشوری قدرتمند تبدیل می شوند و این اتفاق بزودی خواهد افتاد.
ترامپ افزود سیاست های كلینتون و اوباما ، خاورمیانه را با اوضاعی كاملا نابسامان رها ساخته است.

ترامپ
باراك اوباما و هیلاری كلینتون با خارج كردن نیروهای آمریكایی از عراق،‌ خلاء ایجاد كردند.

كلینتون
باید به یكه‌تازی گروه (تكفیری صهیونیستی) داعش پایان دهیم.

كلینتون
دونالد ترامپ دیدگاه مغرورانه ای در مورد سلاحهای هسته ای دارد.

كلینتون
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به سیاست های مداخله جویانه كشورش در دنیا و میلیاردها دلار زیان مالی كه این سیاست ها به همراه دارد تاكید كرد: « ما نمی توانیم نقش پلیس دنیا را ایفا كنیم. نمی توانیم از دیگر كشورها حمایت كنیم در حالی كه آنان هزینه ای پرداخت نمی كنند».

ترامپ:
بزرگترین تهدید علیه جهان نه گرم شدن زمین بلكه سلاحهای هسته ای است.

كلینتون
شكی نیست كه روسیه انواع سازمان‌های آمریكایی را مورد حملات سایبری قرار داده است.

كلینتون
هیلای كلینتون درباره رقیب جمهوریخواه خود دونالد ترامپ گفت:‌ او مردی است كه از زنان با عنوان خوك،‌ كثیف و سگ نام برده است.

كلینتون
چین باید با خطر هسته ای كره شمالی مقابله كند.

ترامپ:
در صورتی كه هیلاری كلینتون در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا پیروز شود،‌ به طور كامل از وی حمایت خواهد كرد.

كلینتون
هیلاری كلینتون به ژاپن و كره جنوبی اطمینان داد كه آمریكا به پیمانهای دفاعی دوجانبه با آنها احترام خواهد گذاشت.

كلینتون
دونالد ترامپ رقیب او « هیچ برنامه ای » در مورد گروه (تكفیری صهیونیستی) داعش ندارد.

ترامپ:
دونالد ترامپ با اشاره به تجربیات هیلاری كلینتون از توافق هسته ای با ایران گفت: یكی از تجربه های بد هیلاری، توافق هسته ای با ایران است كه بر اساس آن ما صد و پنجاه میلیارد دلار به ایرانی ها بازگرداندیم. من توافق یا قرارداد خوبی سراغ ندارم كه هیلاری بخشی از آن بوده باشد. بله او مجرب است اما تجربه های او بد است و این كشور چهار سال دیگر نمی تواند این تجربه ها را تكرار كند.

كلینتون
هیلاری كلینتون نامزد حزب دموكرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا اعلام كرد توافق هسته ای با ایران قدرت او را در دیپلماسی نشان می دهد.

ترامپ:
ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا روز سه شنبه ضمن اعلام اینكه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ملاقات كرده است، افزود :« باور كنید او (نتانیاهو) از توافق هسته ای با ایران اصلا خوشحال نیست.»

ترامپ:
ما به خاطر توافق هسته ای با ایران صد و پنجاه میلیارد دلار پرداختیم.
كلینتون نیز در پاسخ گفت: ایران تنها چند هفته تا تكمیل چرخه هسته ای خود فاصله داشت.

ترامپ:
كلینتون «انرژی» برای رییس جمهور شدن ندارد.

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان اعلام كرد آمریكا نمی تواند «پلیس جهان» باشد.

ترامپ:
توافق هسته ای با ایران بدترین چیز بود.
هیلاری كلینتون در پاسخ به ترامپ گفت: ترجیح می دهم مشكلات با ایران را از طریق گفتگو حل و فصل كنم.

ترامپ:
در نظام مالیاتی كشور خلل وجود دارد و من مالیات بر ثروتمندان را افزایش می دهم.
ترامپ افزود: بودجه آمریكا در وضعیت بسیار بدی است زیرا كسانی كه مسئول بودجه هستند مدیریت آن را بلد نیستند. كشور با مشكلات بسیاری دست و پنجه نرم می كند و امثال كلینتون مسئول این مشكلات هستند.

ترامپ:
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به بدهی خارجی سنگین این كشور گفت ما بیست تریلیون دلار بدهكاریم و دیگر برای افزایش بدهی جایی نمانده است.

كلینتون:
هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان وی را متهم كرد كه تلاش می‌كند تا تصویری منفی از جامعه سیاهپوستان آمریكایی ارائه دهد.

ترامپ:
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا ضمن تاكید بر اینكه كشورمان به شدت با مشكل روبروست گفت: باید فكری به حال كاهش ارزش دیگر پول ها در برابر دلار بكنیم. باید قراردادهای تجاری مان را با كشورها از نو ببندیم.

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها، با اشاره به حوادث اخیر شارلوت گفت ما در آمریكا به نظم و قانون نیاز داریم.

كلینتون:
كلینتون در مناظره با ترامپ گفت وی تلاش هزاران آمریكایی را دزدیده است و حق و حقوق آنها را نداده است. او باید از این افراد معذرت خواهی كند.

كلینتون:
هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان وی را متهم كرد كه با خودداری از انتشار اظهارنامه مالیاتی، سعی در پنهان‌كاری دارد.

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها به وی بر سر مناقشه‌ای كه درباره ایمیل‌های شخصی كلینتون پیش آمد،‌ حمله كرد.

ترامپ:
نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به فرار مشاغل از این كشور گفت: مشاغل دارند از آمریكا به كشورهایی همچون مكزیك و چین و دیگر كشورها می روند. ببینید چین با محصولات ما چه می كند. آنها دارند از كشورها ما به عنوان قلك استفاده می كنند تا چین را بازسازی كنند. ما داریم بسیاری از مشاغل خوب را از دست می دهیم.

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریكا گفت ما باید جلوی سرقت شغل ها را بگیریم و نگذاریم كه شركت های ما آمریكا را ترك كنند

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها اعلام كرد بانك مركزی آمریكا به وظایف خودش عمل نمی‌كند و بیش از حد سیاسی است.

كلینتون:
هیلاری كلینتون نامزد دموكرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی با رقیب خود دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان وی را متهم كرد كه در دنیایی دیگر زندگی می‌كند.

كلینتون:
نامزد دموكرات ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به بدترین بحران مالی كه این كشور هشت سال پیش با آن دست به گریبان بود گفت این بحران بیشتر به خاطر سیاست های مالی ایجاد شد كه مالیات های ثروتمندان را كاهش می داد. همین سیاست ها در سرمایه گذاری برای طبقه متوسط ناكام ماند و نظارت ها را از وال استریت برداشت و در نتیجه طوفانی بزرگ به راه افتاد.
وی در سال 2006 میلادی گفت امیدوارم بخش مسكن سقوط كند تا بتوانم خرید بیشتری انجام بدهم و پول بیشتری به جیب بزنم. این اتفاق افتاد و نه میلیون نفر بیكار شدند. پنج میلیون نفر خانه های خود را از دست دادند و سیزده تریلیون دلار از سرمایه خانوارها نابود شد.

ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه در اولین مناظره خود درباره طرح های كلینتون برای مبارزه با داعش به تمسخر گفت؛ به وبسایت وی (كلینتون) مراجعه كنید، به ما می گوید كه قرار است چگونه با داعش مبارزه كند، به وبسایت وی مراجعه كنید، به شما می گوید چگونه باید با داعش مبارزه كرد. به نظر من حتی ژنرال داگلاس مك آرتور (ژنرال نامدار آمریكایی در جنگ جهانی دوم و جنگ كره) چندان از این شیوه مبارزه خوشش نمی آید. نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا گفت سیاست های آمریكا در زمینه انرژی فاجعه بار است.
ترامپ گفت: شما (هیلاری كلینتون) موضوع صفحات خورشیدی را مطرح كردید، این یك فاجعه بود و ما پول زیادی در این رابطه از دست دادیم. وی افزود: شما وقتی بیست تریلیون دلار بدهی دارید، نمی توانید این كار را انجام داد. دولت اوباما از زمان روی كار آمدن بدهی دویست و سی ساله داشت و وی بر این بدهی ها افزود.
ترامپ گفت: این را نیز باید به هیلاری بگویم كه شما سی سال است این كار را انجام می دهید (در صحنه سیاست حضور دارید)، چرا حالا به فكر راه حل افتاده اید؟ سی سال است این كار را انجام می دهید و اكنون به فكر راه حل افتاده اید؟ می گویید می خواهید فرصت های شغلی را برگردانید ولی نمی توانید این كار را انجام دهید.

ترامپ :
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا گفت هیلاری كلینتون پیشینه طولانی در مقام های مختلف داشته است و نیز بیل كلینتون، شوهر وی با امضای قرارداد نفتا بدترین قرارداد تجاری را به كشور تحمیل كرد. وی اضافه كرد شما سی سال است هیچ كاری برای تولید اشتغال نكردید.

كلینتون:
هیلاری كلینتون نامزد حزب دموكرات آمریكا گفت نه میلیون آمریكایی به علت بحران وال استریت شغل خود را از دست داده اند و اگر طرح من با موفقیت همراه شود ده میلیون شغل ایجاد خواهم كرد.

ترامپ:
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا ضمن تاكید بر فرار مشاغل از این كشور و انتقاد از قراردادهای تجاری همچون نفتا گفت سیاستمداران هیچ كاری نكردند تا صاحبان سرمایه در داخل آمریكا باقی بمانند. آنها باید مالیات ها را كاهش می دادند.

ترامپ:
ما سی تریلیون دلار بدهی داریم.

كلینتون:
نامزد حزب دموكرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا با اشاره به پیشینه ی خانوادگی دونالد ترامپ گفت دونالد خیلی خوش شانس بود كه پدرش میلیون ها دلار در اختیارش گذاشت تا كارش را آغاز كند اما همه آمریكایی ها این گونه نیستند.

كلینتون:
كلینتنون و ترامپ حمایت از فرصت های شغلی در آمریكا را از جمله اولویت های برنامه های اقتصادی خود برشمردند.
هیلاری كلیتنون افزایش حداقل دستمزد و افزایش حقوق زنان در جامعه آمریكا را از جمله برنامه های خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دانست. كلینتون، بهبود وضع اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی شركت های بزرگ را نیز از جمله اولویت های خود برشمرد.
دونالد ترامپ نیز جلوگیری از خروج فرصت های شغلی از آمریكا و حمایت از شركت های آمریكایی برای ایجاد فرصت های شغلی برای مردم آمریكا را اولویت خود برشمرد.
وی از اوضاع فعلی تجارت آمریكا با كشورهایی مانند چین و مكزیك و خروج فرصت های شغلی آمریكا به سوی این كشور ها انتقاد كرد. وی گفت در بیشتر موارد، در برنامه های اقتصادی با هیلاری موافق است و در برخی موارد با همدیگر اختلاف داریم.


ترامپ:
دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریكا در اولین مناظره انتخاباتی خود گفت برای كاهش مالیات ها تلاش خواهم كرد تا از این طریق شغل های بیشتری ایجاد شود.
وی افزود قصد دارم بیست و پنج میلیون شغل برای آمریكایی ها ایجاد كنم.

ترامپ:
نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریكا در پاسخ به این پرسش كه فكر می كنید چرا شما بهتر می توانید اوضاع مشاغل را در كشور سر و سامان بدهید گفت صاحبان سرمایه از آمریكا فرار می كنند و كشورهایی همچون مكزیك و چین را به رفاه می رسانند.

نخستین مناظره انتخاباتی ترامپ و كلینتون
هیلاری كلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای دموكرات و جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا در نخستین مناظره انتخاباتی،درباره‌ شیوه مدیریت كشور، امنیت و اقتصاد سخن خواهند گفت.

دسترسی سریع