توفان لحظه‌ای در پایتخت

مدیریت بحران استان تهران درباره احتمال وزش باد شدید و بروز گرد و خاك به ویژه در نیمه غربی، جنوبی، مركزی و ارتفاعات استان هشدار داد.

1403/03/22
|
11:48
|

مدیركل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی تا پایان امروز سه شنبه 22 خرداد به ویژه در نیمه غربی، جنوبی، مركزی و ارتفاعات استان تهران، احتمال وزش باد شدید و بروز گرد و خاك وجود دارد.

حامد یزدی مهر به شهروندان توصیه كرد به علت احتمال وقوع باد شدید، از استحكام سازه‌های سست و موقت مانند داربست‌ها اطمینان حاصل و از استقرار در مكان‌های مرتفع مانند برج‌ها و دكل‌ها و لبه پرتگاه و پشت‌بام‌ها خودداری كنند.

مدیركل مدیریت بحران استان تهران همچنین بر ضرورت خودداری از پرواز با هواپیما‌های سبك و توقف زیر درختان كهنسال در زمان وزش باد تاكید كرد و از شهروندان خواست در بستر مسیل‌ها و حاشیه رود‌ها توقف نكنند و هنگام انجام امور عمرانی احتیاط كنند.

حامد یزدی مهر همچنین درخصوص مستحكم سازی پوشش گلخانه‌ها نیز هشدار داد و گفت: هشدار نارنجی هواشناسی به همه دستگاه‌های امدادی، خدماتی و اجرایی برای اتخاذ تمهیدات لازم ابلاغ شده و اداره كل مدیریت بحران نیز به حالت آماده‌باش درآمده است.

دسترسی سریع