آغاز ثبت نام صدور پروانه موكب‌داری اربعین 1403

دبیر كمیته مشاركت‌های مردمی، اسكان و تغذیه ستاد اربعین حسینی از آغاز ثبت نام صدور پروانه موكب‌داری برای اربعین 1403 خبر داد.

1403/03/22
|
09:46
|

مجید نامجو گفت: علاقه‌مندان به برپایی موكب و مسئولان مواكبی كه سال‌های گذشته پروانه موكب‌داری دریافت كرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موكب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org/login ، نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی امسال اقدام كنند.

وی افزود: با همت خیران، هیات‌های مذهبی و خادمان موكب‌ها در سراسر كشور، برنامه ریزی شده است تا با استعداد بیش از 3 هزارموكب، خدمات اسكان و تغذیه به زائران اربعین حسینی ارائه شود.

دبیر كمیته مشاركت‌های مردمی، اسكان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با بیان اینكه بازدید‌های دوره‌ای از مرز‌ها صورت گرفته و نیازسنجی‌های لازم انجام شده است، تاكید كرد: خدمات دهی برای زائران براساس برنامه زمانبندی كه ستاد مركزی اربعین حسینی ابلاغ خواهد كرد، اجرایی خواهد شد.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تفاهمی كه با مسئولان عراقی به امضاء رسیده است، عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موكب‌ها از 25 محرم آغاز و تا 5 صفر از مرز‌های شلمچه و مهران و در صورت نیاز مرز خسروی ادامه خواهد داشت. وی افزود: بعد از این تاریخ اگر نیاز به ارسال بود، همچون سال گذشته از طریق مرز سومار عملیات ارسال اقلام و تجهیزات موكب‌ها صورت خواهد گرفت.

نامجو تصریح كرد: به این منظور 10 قرارگاه در داخل و خارج كشور فعال خواهند شد كه از این تعداد 4 قرارگاه نجف، كربلا، كاظمین و سامراء در عراق و 6 قرارگاه در ایران قرار دارند.وی گفت: از 6 قرارگاه داخل كشور 5 قرارگاه در استان‌ها و مرز‌های خروجی شامل خوزستان (مرز چزابه و شلمچه)، ایلام (مرز مهران)، كرمانشاه (مرز خسروی)، كردستان (مرز باشماق) و آذربایجان غربی (مرز تمرچین) و یك قرارگاه ویژه زائران خارجی در مرز ورودی سیستان و بلوچستان (مرز میرجاوه و ریمدان) فعال خواهند شد.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا، تامین آب و یخ و اسكان، اولویت اصلی كمیته مشاركت‌های مردمی، اسكان و تغذیه اربعین حسینی است. نامجو گفت: توصیه اكید ما به مواكب این است كه با توجه به گرمای هوا، برای تهیه تجهیزات تهویه مطبوع و لوازم سرمایشی و تامین آب و یخ برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

دسترسی سریع