بیانیه حماس درباره جنایت در اردوگاه النصیرات غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام كرد: نیرو‌های مقاومت همچنان تعداد زیادی از اسری صهیونیست ها را در اختیار دارند و می‌توانند تعداد بیشتری را اسیر كنند.

1403/03/20
|
09:35
|

پایگاه اینترنتی سند بیانیه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره كشتار وحشیانه امروز در بخش مركزی باریكه غزه را منتشر كرد.

حماس در این بیانیه آورده است: ارتش رژیم صهیونیستی در جنایتی وحشیانه كه مؤید ماهیت این رژیم فاشیست و جنایتكار و شوریده بر ارزش‌های تمدن و انسانیت است امروز به جنایتی هولناك در حق شهروندان بی گناه دست زد كه تمركز آن بر اردوگاه النصیرات برای آوارگان بود و به سایر مناطق استان مركزی باریكه غزه كشیده شد و بر اثر آن صد‌ها تن شهید و مجروح شدند و مناطق مسكونی در یك تنش زایی وحشیانه در چارچوب جنسل كشی صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین در غزه تخریب شدند.
این كه ارتش اشغالگر نازی اعلام كرد تعدادی از اسرای خود در غزه را بعد از گذشت بیش از هشت ماه از حمله‌ای كه در آن از همه امكانات نظامی، امنیتی و انواع فناوری‌ها استفاده كرد و هرگونه جنایت از جمله كشتار، نسل كشی، محاصره و گرسنه نگه داشتن مردم را مرتكب شد چیزی را درباره شكست راهبردی این رژیم در باریكه غزه تغییر نمی‌دهد، زیرا نیرو‌های قهرمان مقاومت همچنان تعداد زیادی از این اسرا را در اختیار دارند و می‌توانند تعداد بیشتری را اسیر كنند چنان كه در عملیات اخیر خود در اردوگاه جبالیا كه اواخر ماه گذشته انجام شد این كار را كردند.
مقاومت قهرمان ما و ملت مقاوم فلسطین با كمك همدیگر زیباترین صحنه‌های رشادت را در معركه رویارویی با تجاوز وحشیانه صهیونیست‌ها رقم زدند و با آن كه صهیونیست‌ها مورد حمایت نیرو‌های شرور و متجاوز قراردارند ملت مقاوم و نیرو‌های مقاومت به ادامه راه خود تا زمان نابودی اشغالگران و نقش برآب كردن نقشه‌های آنان اصرار ورزیدند. در همین چارچوب به رزمندگان عزیز و قهرمان خود تبریك می‌گوییم كه امروز مقابل نیرو‌های متجاوز اشغالگر ایستادند و در اوج شجاعت به مدت چند ساعت در اردوگاه النصیرات و استان مركزی با آنها درگیر شدند و در برابر نظامیان و افسران تروریست آنها كه قاتلان زنان و كودكان هستند مقاومت كردند.
تاكید می‌كنیم اخباری كه رسانه‌های آمریكایی و عبری درباره مشاركت آمریكا در عملیات جنایتكارانه امروز فاش كردند دوباره نقش دولت آمریكا در همراهی و مشاركت كامل در جنایات جنگی در حال وقوع در غزه و دروغگویی این دولت درباره مواضع اعلام شده اش پیرامون وضعیت انسانی و تلاش برای نجات جان غیرنظامیان را ثابت می‌كند.
از ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم فشار‌ها را افزایش دهند و جنبش خود برای محكوم كردن تجاوزگری و نسل كشی در غزه را با اتخاذ موضع واقعی در قبال این جنایات مستمر تشدید كنند كه جبین بشریت از شرم آن به عرق می‌نشیند و آشكارا مقابل چشم جهانیان رخ می‌دهد. از آنها می‌خواهیم برای توقف این جنایات تلاش كنند و عاملان آن را برای پاسخگویی به پیشگاه عدالت ببرند.

دسترسی سریع