مسابقات رسانه‌ای، خلاف رهنمود‌های صریح رهبر انقلاب

رئیس مجلس گفت: همه باید مراقب باشیم كه هر حاشیه‌پردازی یا مسابقات رسانه‌ای یا مجادلات سیاسی خلاف آرام‌بخشی و امیدآفرینی و خلاف رهنمود‌های صریح رهبر انقلاب است.

1403/03/08
|
13:44
|

محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود پس از انتخاب به عنوان رئیس در اجلاسیه اول دوازدهمین دوره مجلس گفت: در ابتدا وظیفه خود می‌دانم بار دیگر شهادت سید شهیدان اهل خدمت آیت‌الله دكتر رئیسی و همراهان ایشان را به رهبر معظم انقلاب و مردم داغدار ایران تسلیت گویم و از خداوند متعال علو درجات و هم‌نشینی با ولی نعمتمان علی بن موسی الرضا (ع) را مسئلت دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا ضروری است از شما نمایندگان محترم به صورت ویژه تشكر كنم كه به من اعتماد كردید و بنده را به عنوان خادم خود انتخاب نمودید و برخی امور را به اینجانب تفویض كردید تا مطابق قانون اساسی و قانون آیین‌نامه داخلی مجلس وظایفی را با استفاده از اختیاراتی كه تعیین شده است، پیگیری كنم.

وی افزود: من خود را نماینده شما می‌دانم و با همه ظرفیت و توانی كه دارم تلاش خواهم كرد ذیل رهنمود‌های رهبر فرزانه انقلاب و با كمك شما، مجلس دوازدهم در پیگیری منافع و مصالح مردم كارنامه‌ای درخشان داشته باشد. همه می‌دانیم كه كار در مجلس یك كار جمعی است، همه باید در تعیین اولویت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها با فهم مشترك عمل كنیم، ساختار مجلس به گونه‌ای است كه اگر عموم نمایندگان بر یك موضوعی عزم نكنند مجلس نمی‌تواند كار موثر انجام دهد و گاه حتی یك نماینده هم می‌تواند به مسیری كه عموم نمایندگان پیگیری می‌كنند، لطمه بزند.

قالیباف بیان كرد: واقعیت این است كه مردم از ما مسئولان، چه ما نمایندگان و چه دیگر مدیران اجرایی توقع دارند به جای حاشیه پردازی فقط به فكر مسائل آنان باشیم، حضرت آقا خط اصلی مجلس را در پیام خود روشن كردند، مجلس دوازدهم رویكرد اصلی‌اش را باید همین رهنمود‌ها قرار دهد، رهبر حكیم انقلاب آرام‌بخشی، امیدآفرینی و دعوت به همدلی در محیط عمومی و پرهیز از مسابقات بی فایده رسانه‌ای و مجادلات مضر سیاسی در داخل مجلس را مبنای عمل مجلس دوازدهم تعیین كردند لذا به نظر می‌رسد رویكرد اصلی مجلس دوازدهم باید وحدت و امید باشد.

رئیس قوه مقننه گفت: ما باید برای ایجاد امید در مردم به فهم مشترك برسیم و همگرا و همدل عمل كنیم و با هر گرایش و سلیقه سیاسی كه داریم بر روی اولویت داشتن حل مسائل مردم اتفاق نظر داشته باشیم. اختلاف سلیقه‌ها در روش حل مسائل هم طبیعی است و هم باعث دقیق‌تر شدن بحث‌ها می‌شود، اما همه باید مراقب باشیم كه هر حاشیه‌پردازی یا مسابقات رسانه‌ای یا مجادلات سیاسی خلاف آرام‌بخشی و امیدآفرینی و خلاف رهنمود‌های صریح رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد: مهمترین مسئله‌ای كه می‌تواند هم محور وحدت باشد و هم باعث امیدآفرینی شود، برنامه هفتم پیشرفت كشور است كه میثاق ملی ما در مجلس و دولت شهید رئیسی است كه به عنوان یك میراث‌های مهم این شهید بزرگوار محسوب می‌شود و می‌تواند پیشرفت كشور را رقم بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: اگر ما در مجلس یا دولت بعد روی اجرای برنامه هفتم بایستیم می‌توانیم در كوتاه مدت مشكلات روز مردم را مدیریت كنیم و در بلندمدت پیشرفت كشور را رقم بزنیم. امیدوارم همه ما نمایندگان تا پایان دوره نمایندگی بتوانیم مطابق توصیه رهبر انقلاب با رعایت تقوا، گذشت، انصاف، مسئولیت‌پذیری و كار بی‌منت تكلیف خودمان را در قبال مردم و انقلاب انجام دهیم، ان شاء الله.

قالیباف افزود: از هیأت رئیسه سنی جلسه كه طی این 2 روز تا این لحظه جلسه را به خوبی اداره كردند و از عزیزان و همكاران خود كه روز گذشته و امروز طبق آیین‌نامه پیش آمدند، تشكر می‌كنم.

دسترسی سریع