رهبری آیت الله خامنه‌ای تحسین برانگیز است

نوه امام راحل (ره) گفت: بدون شك از اركان استحكام نظام جمهوری اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای است. قوه عاقله ممتازی كه در نظام جمهوری اسلامی است، واقعا تحسین برانگیز است.

1403/03/08
|
11:07
|

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی در مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان به میزبانی سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف كه با حضور آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق برگزار شد، ضمن بزرگداشت شهدای سانحه سقوط بالگرد ریاست جمهور گفت: نظام جمهوری اسلامی به اقتداری رسیده است كه با رفتن رئیس جمهور كه بالاترین مقام اجرایی است كوچكترین خللی و تزلزلی درفعالیت‌های كشور و مردمش ایجاد نمی‌شود، این به معنایی نیست كه تاثیر رئیس جمهور را نفی كند، بلكه این نشان دهنده آن است كه نظام جمهوری اسلامی به عنوان یك سیستم پویا و فعال، كاملا یك نظام مستحكم و مقتدر را توانسته است ایجاد كند كه با رفتن یك خدمتگزار در صف آهنین ملت خللی ایجاد نشود.

وی افزود: امام (ره) با آن عظمتشان همه دنیا گمان می‌كردند كه با رحلت ایشان شاید جمهوری اسلامی تمام شود. امام (ره) در وصیت نامه نوشته اند كه باور نكنید كه با رفتن یك خدمتگزار در صفوف آهنین ملت خللی ایجاد خواهد شد.

نوه امام راحل (ره) در ادامه سخنان خود به تبیین مبانی و اصول استحكام و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران پرداخت و افزود: این نظام الحمدلله یك نظام مستحكم است و استحكام این نظام به نظر من حداقل بر سه پایه استوار است. پایه اول منطق و آرمان‌ها؛ همانگونه كه اپوزوسیون و مخالفین جمهوری اسلامی هیچ حرفی بالاتر از این شعار اساسی انقلاب اسلامی مطلبی ارایه نكرده است؛ «استقلال آزادی و جمهوری و اسلامی». كلام امام در ابتدای نهضت از حیث منطق بالاتر از منطق حكومت پادشاهی بود. منطق است كه می‌تواند یك نظام را مستحكم كند. شعار نمی‌تواند یك نظام را مستحكم كند. تاكنون منطقی بالاتر از منطق جمهوری اسلامی ارایه نشده است «استقلال، آزادی و جمهوری و اسلامی» اگر اشكال در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد كه دارد اگر نقص در وجود ما داشته باشد كه دارد، اشكال از آرمان‌ها نیست بلكه در نحوه عملكرد‌ها است، اما نسبت به اصل مسئله آرمان‌ها و منطق جمهوری اسلامی مشكلی وجود ندارد؛ لذا یكی از اركان اصلی استحكام نظام جمهوری اسلامی در منطق، حرف و آرمان آن است.

وی علت دوم استواری نظام جمهوری اسلامی را پشتوانه عظیم ونیرو‌های مومن برشمرد و تاكید كرد: غالب ملت ایران مردم مومن و متدین هستند. پشتوانه عظیمی كه باعث استحكام جمهوری اسلامی می‌شود در همین تشییع جنازه‌ها ملاحظه می‌شود. این حضور عظیم مردم است كه علاقه‌مندان آن آرمان‌ها و آن منطق را دلگرم می‌كند و استواری و استحكام مارا به دنیا نشان می‌دهد. مردم در سراسر دنیا برای مسئولین حكومتی اینگونه ابراز علاقه نمی‌كنند و برای كشته شدگان و شهیدان این چنین مجالسی برگزار نمی‌شود. مردم اگر ناراضی و ناراحت هستند، اما همیشه آمده اند. مردم ناراضی هستند، نگران هستند، نسبت به خیلی از مسائل انتقاد دارند، اما اصل جمهوری اسلامی، وقتی پایش وسط می‌آید بار‌ها به دنیا ثابت می‌كنند كه پشتیبان آرمان‌های امام و انقلاب هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی سومین ركن استواری نظام جمهوری اسلامی را شخص مقام معظم رهبری خواند و تاكید كرد: مردم وقتی این شخصیت محكم و فاضل را می‌بینند دلگرم شده و به ادامه راه امیدوار می‌شوند. بدون شك از اركان استحكام نظام جمهوری اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای است. واقعا ایشان یك پشتوانه‌ای است كه باید هر روز و شب دعا كنیم مخصوصا شما كه در نجف هستید و به كربلا می‌روید همیشه زیر قبه سید و سالار شهیدان دعا كنید برای اینكه خداوند طول عمر، سلامتی و عافیت به مقام معظم رهبری عنایت فرماید. قوه عاقله ممتازی كه در نظام جمهوری اسلامی است، واقعا تحسین برانگیز است. به عنوان مثال در سخت‌ترین شرایط بین المللی نظامی بتواند پهپاد آمریكایی را ساقط كند یا پایگاه امریكایی عین الاسد را با موشك مورد هدف قرار دهد و یا در عملیات وعده صادق به رژیم صهیونیستی صد‌ها موشك شلیك می‌كند نشان دهنده این است كه قوه عاقله‌ای این نظام را در این چهل سال به نحوی اداره كرده است كه مردم با اطمینان خاطر به زندگی روزمره خودشان ادامه داده‌اند.

دسترسی سریع