لزوم فعالیت تاكسی‌های اینترنتی زیر نظر شورا

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درحاشیه دویست و سی و نهمین جلسه شورا گفت: قصد ما این است كه مشكلات مربوط به تاكسی‌های اینترنتی كاهش یابد.

1403/03/06
|
13:46
|

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه دویست و سی و نهمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران درخصوص نظارت بر عملكرد تاكسی‌های اینترنتی در شهر تهران گفت: ما در عملكرد تاكسی‌های اینترنتی دخالتی نداشتیم وزیر كشور پیش‌تر خودشان اعلام كرده بودند این تاكسی‌ها باید زیر نظر شورا بیایند و این موضوع درستی است كه نرخ وسائل نقلیه را شورا تعیین كند و سایر مسائل آنها نیز زیر نظر شهرداری باشد.

مهدی چمران تاكید كرد:اگر ما این موضوع را مدام تكرار كنیم كه اینها زیر نظر شورا باشند شاید این تصور پیش بیاید كه شاید شورا می‌خواهد این كار را خودش انجام دهد درحالی كه ما فقط می‌خواهیم مشكلات در این حوزه كاهش پیدا كند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران از كاندیداتوری شهردار تهران برای انتخابات ریاست جمهوری ابراز بی اطلاعی و تاكید كرد: شهردار تهران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری نیاز به استعفا ندارد، همانطور كه رئیس مجلس، رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور نیاز به استعفا ندارند.

رئیس شورا همچنین با اشاره به پایش نما‌های شهر تهران در جلسه امروز شورا گفت: كمیته نما در دوره چهارم مستقر شد و با حضور اساتید دانشگاه و نمایندگان شورا نما‌ها بررسی می‌شود و مشكلات گوشزد خواهد شد.

مهدی چمران در پاسخ به سوالی مبنی بر نزدیكی به سالگرد هك سامانه‌های شهرداری تهران و مشكلات سازمان فاوا گفت: تلاش زیادی انجام شد كه این سامانه‌ها بازگردند و با احتیاطات زیاد اصلاح شود.

رئیس شورا گفت:دستگاه‌های امنیتی نیز در اجرای این برنامه‌ها حضور دارند؛ اما آنچه نیاز شهرداری تهران است، هنوز نتوانسته‌اند فراهم كنند.

مهدی چمران افزود: شهرزاد، نرم افزار جدید و قوی است كه امیدواریم جایگزین سامانه‌های فعلی شود و نیاز شهرداری تهران را تأمین كند.

رئیس شورا همچنین درخصوص شكایت عده‌ای از شهرسازان مبنی بر ابطال رأی كمیسیون ماده پنج درباره هتل 30 طبقه ولنجك گفت: درخصوص این پرونده حكم دریافت شده و پروانه صادر شده زمانی كه گودبرداری انجام می‌شود باید تلاش كنند كه به ساختمان‌های كناری آسیب وارد نشود و مشكلی برای آنها ایجاد نشود. مهدی چمران افزود:در همین موضوع، مشكلی پیش آمده كه شكایت مبنی بر همین موضوع بوده است.

دسترسی سریع