پرونده كوروش كمپانی پنج هزار شاكی دارد/ دستگیری 5 متهم

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اعلام اینكه پرونده كلاهبرداری شركت كوروش كمپانی پنج هزار شاكی دارد، از دستگیری پنج متهم در ارتباط با این پرونده خبر داد.

1402/12/23
|
10:34
|

سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در خصوص این پرونده 25 سلبریتی كه برای این شركت تبلیغ كرده بودند، شناسایی شدند و وجوه دریافتی بابت تبلیغات این شركت برگردانده شد.
وی تاكید كرد: پرونده كلاهبرداری این شركت همچنان باز است و شاكیان می توانند شكایت خود را ارایه كنند.
تشكیل قرارگاه امین برای مقابله با مجرمین و قاچاقچیان كالا و ارز در ایام نوروز
سردار رحیمی با اشاره به اینكه پلیس امنیت اقتصادی با تشكیل قرارگاه امین ماموریت‌های خود را در ایام عید دنبال خواهد كرد، اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی همچون دیگر ایام سال در ایام عید با مجرمین و قاچاقچیان برخورد قاطع خواهد كرد.
وی با اشاره به اینكه امسال برای آرامش و آسایش مردم و مبارزه با كسانی كه امنیت عمومی جامعه خلل ایجاد كنند شهدای زیادی تقدیم كردیم، گفت: پلیس امنیت اقتصادی به عنوان یكی از پلیس های اثر گذار و تامین‌ كننده حلقه‌ای مختلف امنیت عمومی و اجتماعی به ویژه اقتصاد در سال 1402 با برنامه‌ریز یكامل و مفصل و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها تلاش كرد عرصه را بر قاچاقچیان كالا و مجرمان اقتصادی دانه‌درشت و حمایت از كارآفرینان ماموریت‌های خود را اجرا كند.
تشكیل 240 پرونده در حوزه فرار مالیاتی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با ارایه گزارشی از عملكرد این فرماندهی در سال 1402 اظهار داشت:‌ در 11 ماهی سال‌جاری پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با فرار مالیاتی 240 پرونده به ارزش چهار هزار میلیارد تومان تشكیل داد و در این خصوص 391 نفر دستگیر شدند.
وی افزود: در این حوزه 13 درصد افزایش تشكیل پرونده و 30 درصد افزایش ریالی پرونده‌های فرار مالیاتی داشتیم.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی در حوزه احتكار كالا گفت: 922 فقره پرنده به ارزش تقریبی 6 هزار میلیارد تومان از كشفیات پلیس بوده است؛ بیشتر كالاهای مكشوفه كالای اساسی بوده كه توزیع شده و در این رابطه بیش از 900 نفر دستگیر شدند.
سردار رحیمی در خصوص عملكرد پلیس در مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی كشور نیز اظهار داشت: در 11 ماهی امسال 26 هزار میلیارد تومان كشفیات داشتیم و در این رابطه هزار و 238 متهم دستگیر شدند كه از نظر تشكیل پرونده 22 درصد افزایش را شاهدیم.
وی با بیان اینكه یكی از تمركز ما حوزه مقابله با زمین‌خواران است، گفت: در این حوزه پلیس تلاش بر پیگیری، شناسایی، تصرف و تعییر كاربری است؛ هزار و 571 پرونده برای بیش از سه هزار هكتار زمین تشكیل شده كه ارزش تقریبی آن 26 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

دسترسی سریع