مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاك خواهد مالید

در اولین روز از ماه مبارك رمضان «محفل انس با قرآن» بعدازظهر امروز با حضور حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

1402/12/23
|
09:38
|

رهبر انقلاب در این مراسم در سخنانی تلاوت قرآن را «هنر مقدس» خواندند و تاكید كردند: باید هدف اصلی از این كار بسیار با ارزش، انتقال معنی و پیام قرآن به آحاد مردم و جامعه و زمینه‌سازی برای تدبر در قرآن باشد.
حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای با اظهار خرسندی از تعداد بالای قاریان جوانِ «صحیح‌خوان» و «خوشخوان» در كشور، رشد فزاینده قاریان جوان را از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: قرآن یك هنر الهی و خدایی است و مهمترین وظیفه قاری قرآن، انتقال معانی و «تصویرسازی‌های قرآن» در موضوعات مختلف، به ذهن مستمعین است، بنابراین قاریان قرآن مصداق مُبلغین رسالت‌های الهی هستند و خود را نیز باید با شرایط یك مُبلِغ رسالت‌های الهی تطبیق دهند.
ایشان در ادامه ضمن بیان چند توصیه تخصصی به قاریان قرآن، بر لزوم گسترش و تكثیر «حَلَقات و جلسات قرآنی» در مساجد و منازل تاكید كردند و گفتند: در جلسات قرآنی باید به ترجمه و تفسیر قرآن نیز توجه ویژه شود تا زمینه ارتقای سطح معارف دینی جامعه به‌وجود آید.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پخش تصاویری از غزه و تلاوت قرآن به‌وسیله نوجوانان در غزه، خاطر نشان كردند: قله استقامتی را كه امروز در غزه شاهد هستیم، نتیجه فهم قرآن و عمل به آن است.
حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای شرایط غزه را از دو بُعد در «اوج» توصیف كردند و افزودند: امروز در غزه از یك طرف شاهد اوج جنایت و وحشیگری و ظلم هستیم و از طرف دیگر اوج ایستادگی و استقامت نیز مشاهده می‌شود.
ایشان جنایت‌های كم‌سابقه در غزه همچون كشتن كودكان و نوزادان از طریق گرسنگی و تشنگی را مفتضح كننده تمدن غرب خواندند و تاكید كردند: به‌رغم آنكه صهیونیست‌ها از انواع سلاح‌ها و كمك‌های آمریكا و غرب برخوردار هستند، اما با صبر بی‌نظیر مردم غزه و ایستادگی رزمندگان مقاومت تاكنون دشمن هیچ غلطی نتوانسته بكند و حدود نود درصد امكانات و توانایی‌های مقاومت محفوظ است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: به لطف و فضل الهی مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاك خواهد مالید.
حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای كمك به مردم غزه را تكلیف دینی دنیای اسلام برشمردند و گفتند: هرگونه كمك به دشمن صهیونیستی حرام قطعی و جنایت واقعی است و متاسفانه برخی دولت‌ها و كشور‌های اسلامی این كار را انجام می‌دهند، اما روزی پشیمان خواهند شد و ان‌شاءالله سزای این خیانت را خواهند دید.
در ابتدای این مراسم تعدادی از قاریان به قرائت قرآن و اجرای همخوانی و «ابتهال» پرداختند.
در این دیدار همچنین تصاویری از مقاومت مردم غزه به‌خصوص كودكان و نوجوانان و تمسك آنان به قرآن، پخش شد.

دسترسی سریع