صادرات 30 هزار تن انواع محصولات كشاورزی از لرستان

رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان گفت: سالانه 30 هزار تن انواع محصولات كشاورزی به ارزش 10 میلیون دلار از لرستان صادر می‌شود.

1402/12/02
|
13:48
|

رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان در جلسه پایانه صادرات محصولات كشاورزی با محوریت فرصت‌ها و چالش‌ها افزود: عمده محصولات كشاورزی استان به صورت متمركز و عمده صادر می‌شود.
سید عماد شاهرخی با اشاره به اینكه سالانه حدود 30هزار تن محصولات كشاورزی به ارزش 10 میلیون دلار از استان صادر می‌شود، گفت: عمده محصولات كشاورزی استان به صورت متمركز و عمده صادر می‌شود.

به گفته وی سالانه بین 4 تا 5 هزار تن گوجه و فلفل از لرستان به روسیه، امارات، قطر و كویت صادر می‌شود، همچنین سالانه 3 تا 4 هزار تن لبنیات توسط شركت پگاه لرستان صادر می‌شود.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی لرستان گفت: سالانه 3 هزارتن پای مرغ صادر می‌شود كه بیشترین صادرات مربوط به كشور چین است.

شاهرخی با اشاره به اینكه سایر محصولات نیز با بیشترین حجم و به صورت متفرقه صادر می‌شود، افزود: سالانه 10 تا 15 هزار تن محصولات شامل سیب زمینی، پیاز، گوجه و هندوانه به صورت متفرقه توسط افراد مختلف از طریق پایانه‌های مرزی صادر می‌شود.

وی گفت: محصولات متفرقه دیگری با حجم كمتری صادر می‌شود كه می‌توان به سیرابی، گیاهان دارویی، انار، سیب و زعفران اشاره كرد.

شاهرخی تأكید كرد: باید راهكار‌های مختلف برای ایجاد قابلیت صادراتی بیش از پیش محصولات استان تدوین شود كه حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی از جمله مواردی است كه می‌تواند به افزایش صادرات محصولات كشاورزی كمك كند.

دسترسی سریع