بارش شدید باران امروز در سواحل خزر و شمال شرق كشور

سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و برخی استان‌های مركزی و جنوبی خبر داد و اعلام كرد كه شدت بارش‌ها در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

1402/11/08
|
09:46
|

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز یكشنبه 8 بهمن سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق دامنه‌های زاگرس در استان‌های لرستان، همدان، مركزی، شمال خوزستان، كهگیلویه و بویر احمد، خراسان جنوبی و مناطق جنوبی كرمان و سیستان و بلوچستان و غرب هرمزگان فعال خواهد بود. مقدار بارندگی در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت خواهد داشت. این سامانه اواخر وقت امروز از شرق كشور خارج می‌شود.
فردا دوشنبه ابرناكی و بارش در سواحل شمالی همچنین در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. در سایر مناطق كشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. طی این روز در غرب گیلان و شرق اردبیل بارش شدت خواهد داشت.
سه شنبه با ورود سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب كشور، ابرناكی و بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین البرز و تهران شروع می‌شود. همچنین در نیمه غربی سواحل دریای خزر بارندگی تقویت می‌شود و در خراسان رضوی نیز بارش رخ می‌دهد. چهارشنبه و پنجشنبه این وضعیت در غرب و مركز كشور و سواحل غربی دریای خزر ادامه خواهد داشت.
امروز در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان و نوار شرقی كشور وزش باد شدید و در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاك پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز و دریای خزر تا چهارشنبه مواج خواهد بود.

دسترسی سریع