اعتراض منظور به تغییرات تبصره 13 در مجلس/ 50 هزار میلیارد تومان بار مالی ایجاد كردید

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: الحاقات و تغییراتی كه در تبصره 13 نسبت به لایحه دولت انجام گرفته در مجموع بالغ بر 50 همت بار مالی برای دولت ایجاد می‌كند.

1402/11/07
|
12:16
|

منظور رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی امروز- شنبه 7 بهمن ماه- در روند بررسی لایحه بودجه 1403 در تشریح بار مالی تبصره 13 لایحه بودجه بیان داشت: در تبصره 13 چند حكم هزینه ای آمده است كه بار مالی دولت را افزایش داده است. در این ماده دولت مكلف شده است كه مابه التفاوت سود را تا 4 درصد تامین و پرداخت كند ما برآورد كردیم كه این حكم مربوط به تسهیلات كه در كمیسیون تلفیق مجلس الحاق شده 14 همت برای دولت بار مالی دارد كه باید یارانه سود را پرداخت كند.
رییس سازمان برنامه وبودجه اظهار داشت: افزایش بودجه در دو مورد دیگر برای قوه قضاییه و صدا سیما اتفاق افتاده كه رشد بودجه قوه قضاییه و صدا و سیما نسبت به سال 1402، 58 درصد است این در حالی است كه برای دستگاهای دیگر رشد بودجه 12درصد است.
وی افزود: بار مالی این دو افزایش 37 همت است بنابراین الحاقات و تغییراتی كه در تبصره 13 نسبت به لایحه دولت انجام گرفته در مجموع بار مالی كه ایجاد می كند بالغ بر 50 همت است .
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت:تاكید این است هر گونه تغییری كه نمایندگان در هزینه ها ایجاد كنند باید حتما برای دولت روشن كنند كه در بندهای درآمدی چگونه منابعش تامین می شود،منابعی كه دولت پیش بینی كرده در سقف ظرفیت های كشور است بنابراین اینگونه اضافات و الحاقات، بودجه دولت را ناتراز می كند و خلاف اصل75 قانون اساسی است.

دسترسی سریع