شارژ حساب سرپرست كودكان نیازمند تغذیه مضاعف

فردا سومین مرحله كالابرگ الكترونیكی حساب سرپرستان خانوار برای كودكان كمتر از 5 سال كه نیازمند تغذیه مضاعف هستند شارژ می‌شود.

1402/11/04
|
15:35
|

معاون رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: در طرح ارتقای امنیت غذایی كودكان زیر 5 سال كه در آبان امسال كلید خورد، تاكنون دو مرحله حساب سرپرستان خانوار دارای كودكان نیازمند تغذیه مضاعف شارژ شده است و فردا سومین مرحله این طرح نیز انجام می‌شود.

علیرضا عسگریان گفت: فردا به ازای هر فرزند زیر 5 سال كه نیازمند تغذیه مضاعف هستند و در دهك‌های یك تا پنجم درآمدی قرار دارند، 2 میلیون تومان طرح كالابرگ الكترونیكی برای دو ماه بهمن و اسفند در حساب سرپرستان خانوار شارژ می‌شود.

وی افزود: حساب سرپرستانی كه در دهك‌های شش و هفتم سطح درآمدی قرار دارند و فرزند زیر 5 سال نیازمند تغذیه مضاعف هستند، برای دو ماه مبلغ یك میلیون و 200 هزار تومان شارژ می‌شود.

عسگریان گفت: این اعتبار برای دو ماه بهمن و اسفند در نظر گرفته شده است و 131 هزار و 830 خانوار را مشمول می‌شود.

به گفته معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مرحله اول این طرح، 123 هزار و 500 نفر و در مرحله دوم 130 هزار و 500 نفر مشمول شدند كه در مرحله سوم به 131 هزار و 500 نفر افزایش یافته است.

استان‌های كرمان، خراسان‌رضوی، گلستان و سیستان و بلوچستان استان‌های برتر در مشاركت این طرح هستند و استان‌های ایلام، قم و البرز مشاركت كمتری در این طرح داشته‌اند.

دسترسی سریع