كنعانی: گروه‌های مقاومت از ما دستور نمی‌گیرند

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد ادعا‌های مقامات انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات انجام شده در دریای سرخ، بار دیگر اعلام كرد: گروه‌های مقاومت از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند.

1402/09/14
|
18:15
|

در ادامه طرح ادعا‌های بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریكا و همچنین رژیم صهیونیستی درباره حملات گروه‌های مقاومت در منطقه، این بار دولت انگلیس، اتهاماتی بی اساس علیه ایران درباره حملات صورت گرفته در دریای سرخ مطرح كرد، ادعا‌هایی كه با واكنش سخنگوی وزارت امور خارجه ناصر كنعانی روبرو شد.
وزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای حمله به كشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ را محكوم كرد و ضمن تكرار ادعا‌های بی‌اساس، ایران را مرتبط با این حملات خواند و مسؤولیت این حملات را بر عهده ایران دانست.
در همین ارتباط ناصر كنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه) 14 آذر ماه ضمن رد اتهام بی پایه و اساس دولت انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات انجام شده در دریای سرخ، طرح این ادعا‌ها را با اهداف خاص سیاسی برشمرد و گفت طرح این ادعا‌ها حاكی از تلاش مقامات انگلیس برای وارونه نمایی واقعیت‌های منطقه و نیز بیانگر تأثیر پذیری آن‌ها از ترجیحات طرف‌های ثالث از جمله رژیم كودك‌كش صهیونیستی است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اظهارات و اقدامات غیرسازنده برخی مقامات انگلیسی كه خود عاملی برای تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی هستند را محكوم كرد و افزود: همان طور كه قبلا به صراحت اعلام كرده‌ایم، گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخگویی به جنایات جنگی و نسل‌كشی رژیم كودك‌كش صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند.
به گفته كنعانی این گروه‌ها به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویت‌ها و منافع كشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌كنند. گفتنی است؛ وزارت امور خارجه انگلیس دیروز (دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای حمله به كشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ را محكوم كرد و با تكرار ادعا‌های بی‌اساس درباره ارتباط ایران با عملیات گروه‌های مقاومت در منطقه، مدعی شد كه مسئولیت این حملات بر عهده ایران است.

دسترسی سریع