استقبال رسمی رئیسی از رئیس‌جمهور كوبا

رئیس‌جمهور صبح روز دوشنبه در مجموعه فرهنگی_تاریخی سعدآباد از «میگل دیاز كانل» رئیس جمهور كوبا به صورت رسمی استقبال كرد.

1402/09/13
|
11:00
|

در این مراسم پس از نواخته شدن سرود ملی دو كشور، سران ایران و كوبا با ادای احترام به پرچم، از یگان تشریفات سان دیدند.
«میگل دیاز كانل» رئیس‌جمهور كوبا شامگاه (یك‌شنبه 12 آذر 1402) در صدر یك هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد . پس از سفر «فیدل كاسترو» رئیس جمهور فقید كوبا در خرداد 1380، این نخستین سفر رئیس جمهور این كشور به ایران است.
صبح دوشنبه (13 آذر 1402) پس از مراسم استقبال رسمی و معارفه هیئت‌های همراه در مجموعه سعدآباد تهران، ملاقات خصوصی روسای دو كشور، نشست مشترك هیئت‌های عالی‌رتبه و مراسم امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های همكاری برگزار می‌شود. پس از آن دو رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی مشترك، نتایج و دستاوردهای رایزنی‌های فیمابین را تشریح خواهند كرد.
رئیس جمهور كوبا در جریان این سفر علاوه بر دیدار رسمی با رئیس جمهوری اسلامی ایران، دیدارهایی هم با برخی مقامات عالی‌رتبه كشورمان خواهد داشت و از نمایشگاه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران و همچنین انستیتو پاستور كه در عرصه‌های پزشكی و دارویی با كوبا همكاری دارد، بازدید خواهد كرد.
خرداد امسال سید ابراهیم رئیسی در قالب سفر منطقه‌ای به آمریكای لاتین پس از 12 سال به دعوت رسمی همتای كوبایی خود به هاوانا سفر كرده بود كه در جریان این سفر شش سند و تفاهم‌نامه همكاری در بخش‌های قضایی، همكاری‌های جامع سیاسی، مناسبات گمركی و مشاركت در حوزه فناوری اطلاعات به امضای مقامات عالی‌رتبه دو كشور رسیده بود.

دسترسی سریع