توجه مناسب به رویكرد آموزش و پرورش در مناطق كم برخوردار

قائم‌مقام وزیر كشور در ستاد توانمندسازی محلات كم‌برخوردار گفت: كار‌هایی كه در حوزه بازماندگان از تحصیل، در حوضه ساخت، تجهیز و نگهداری مدارس و طرح‌هایی مانند طرح شاداب سازی شهید عجمیان در آموزش و پرورش اجرا شده بسیار مناسب است.

1402/09/13
|
10:01
|

به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی آقا محمدی افزود: موضوع بازماندگان از تحصیل و رسیدگی به امور معلمان از جمله فعالیت‌های مهم قرارگاه جهادی است.
وی گفت: با كمك گروه‌های جهادی، 68 هزار مدرسه را تاكنون تعمیر و نگهداری كرده‌ایم.
آقا محمدی موضوع سرمایش و گرمایش مدارس را، یك موضوع جدی ارزیابی كرد و گفت: تامین وسایل گرمایش و وسایلی كه شعله‌های مستقیم دارند در اولویت است و وسایل سرمایشی برای فصل بهار و تابستان مناطق گرمسیر نیز مورد توجه قرار دارد.
وی با تاكید كرد بر اولویت قرار دادن دو هزار و بیست محله نیازمند، گفت: قرار بر این است، 684 مدرسه این مناطق با اولویت خاص در دستور كار قرار گیرند كه بودجه آن با كمك سازمان برنامه و بودجه و دستور ویژه رییس جمهور در حال تامین است.
آقا محمدی، در خصوص پرسشی پیرامون موضوع عدالت آموزشی در دولت سیزدهم، تصریح كرد: كار‌هایی كه در حوزه بازماندگان از تحصیل، در حوضه ساخت، تجهیز و نگهداری مدارس و طرح‌هایی مانند طرح شاداب سازی شهید عجمیان بسیار مناسب است.
وی در خصوص مسایل آموزشی به دانش آموزان مناطق روستایی، تصریح كرد: برای محصلان و با بهره گیری از سامانه برپا، كه در این طرح شامل گروه‌های جهادی و معلمان است، می‌توانند به آموزش دانش آموزان كم برخوردار از تحصیل بپردازند
طبق ارزیابی‌های انجام شده، این طرح كاربردی بوده است.

دسترسی سریع