9 نكتۀ ویژه و سه گام مهم ، برای ثبت‌نام كنكور سراسری سال 1403

مدرس، مشاور و پژوهشگر آموزشی گفت: برای اجرا و انجام ثبت‌نام سالم و اصولی در نوبت اول كنكور سراسری سال 1403، لازم و ضروری‌ است داوطلبان كنكور سراسری سال 1403، مشاوران، دبیران و مدیران مدارس و آموزشگاه‌های سراسر كشور و والدین دانش‌آموزان به چ

1402/09/06
|
18:26
|

آقای پدرام زاویه افزود: 9 نكتۀ ویژه و 3 گام مهم ، برای ثبت‌نام و شركت در نوبت اوّل كنكور سراسری سال 1403 را به داوطلبان عزیز كنكور سراسری و مشاوران و معلّمان و مدیران و مراكز آموزشی سراسر كشور ، یادآوری می شود ، كه به شرح زیر است:
1- هر شخص، بدون در‌نظر‌گرفتن نوع مدرك تحصیلیِ نظام آموزشی (دیپلم نظام آموزشی جدید «نظام 3-3-6 اعمّ از شاخه‌های نظری، فنّی‌و‌حرفه‌ای یا كار‌دانش»، دیپلم نظام قدیم یا مدرك پیش‌دانشگاهی)، مجاز به ثبت‌نام در هر یك از گروه‌های آزمایشی «علوم ریاضی و فنّی»، «علوم تجربی»، «علوم انسانی»، «هنر» و «زبان‌های خارجی» می‌باشد.
2- هر فرد، در صورت تمایل، می‌تواند علاوه بر ثبت‌نام در یكی از گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنّی، علوم تجربی یا علوم انسانی)، در یكی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی نیز ثبت‌نام و شركت نماید. به عبارت دیگر، امكان شركت در دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی، به‌شكل هم‌زمان وجود ندارد.
3- هر فرد نمی‌تواند در دو گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنّی، علوم تجربی یا علوم انسانی)، به‌صورت هم‌زمان ثبت‌نام نماید. در واقع، مُجاز به شركت در دو گروه اصلی و دو ثبت‌نام مجزّا و جداگانه نمی‌باشد.
4- پذیرفته‌شدگان دورۀ روزانۀ آزمون سراسری سال 1402 و دانشجویان دوره‌های روزانه و غیر‌روزانه (نوبت دوّم «شبانه»، دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس خودگردان، شهریه‌پرداز، پیام‌نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی «غیرانتفاعی» و مَجازی)، به‌شرط نداشتن منع نظام‌وظیفه، می‌توانند هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل، برای شركت در آزمون‌سراسری سال 1403 ثبت‌نام نمایند و در‌صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشتۀ قبلی را به دانشگاه جدید محلّ تحصیل خود ارائه نمایند.
5- فایل عكس پرسنلی خود را مطابق با مشخّصات ذكرشده در صفحۀ 7 دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1403، آماده كنید.
6- شیوه و نحوۀ عملی انجام ثبت‌نام در صفحات 9 تا 12 و رَوش و رِوال تكمیل تقاضانامۀ اینترنتی (ردیف‌های 1 تا 45)، در صفحات 13 تا 17 دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1403، به‌شكل كامل و جامع و روان و روشن، بیان شده است.
7- فرآیند ثبت‌نام، برگزاری و پذیرش دانشجو – معلّم برای رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان، فقط‌و‌فقط در نوبت اوّل آزمون سراسری سال 1403 (اردیبهشت‌ماه 1403)، انجام خواهد شد.
آزمون اختصاصی برای رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان؛ منحصراً، همراه و هم‌زمان با نوبت اوّل آزمون سراسری سال 1403 و در قالب یك دفترچۀ سؤال ویژۀ آزمون اختصاصیِ پذیرش دانشجو – معلّم، علاوه بر دفترچۀ سؤالات تحویلی به داوطلبان و متقاضیان در هر گروه آزمایشی، برگزار می‌گردد.
8- ثبت‌نام شما زمانی به پایان می‌رسد كه كُد پیگیری و رهگیریِ ثبت‌نام را دریافت نمایید!
9- حتماً یك برگ پرینت از فرم نهاییِ ثبت‌نام را دریافت كنید و به‌همراه اطّلاعات كارت‌های اعتباری، تا پایان مراحل آزمون (پاییز سال 1403) نزد خود نگه دارید.
بعد از آماده‌سازی مدارك لازم و اطّلاعات موردنیاز برای به‌كار‌گیری و بارگذاری، باید 3 گام و قدم مهمّ را برای ثبت‌نام در نوبت اوّل آزمون سراسری سال 1403، طیّ كنید.
گام 1: خرید كارت اعتباری شامل شمارۀ سریال ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) یا پذیرش اختصاصی دانشگاه فرهنگیان
گام 2: ورود به سامانۀ جامع آزمون سراسری و ثبت‌نام و عضویّت در سامانه
گام 3: اجرا و انجام فرآیند ثبت‌نام
حتماً با حدّاكثر دقّت و كیفیّت، ثبت‌نام را انجام دهید، امّا پیشنهاد می‌شود، قصّه و قضیۀ كنكور و ورود به دانشگاه را خیلی جدّی نگیرید! مشاهدات مفصّل و مطالعات متعدّد نشان می‌دهند و تأیید و تأكید می‌كنند كه شادی، ساختنی است نه یافتنی! انتخاب، كاملاً با شماست. به‌هیچ‌عنوان گمان نكنید كه كسب نتیجه و رتبۀ عالی و قبولی در رشته و دانشگاه دلخواهتان، مدّت‌زمان طولانی و زیادی، سببِ شور و شوق و شادی و موجب خوش‌حالی‌تان می‌شود!
بعد از فارغ‌التّحصیلی هم، تغییر و تحوّل و دگرگونی خاصّی و دِگَردیسیِ اساسی، رخ نمی‌دهد!
پس بیخود و بی‌جهت و بی‌دلیل، منتظر و معطّلِ رویداد خاصّ و رُخداد ویژه‌ای نمانید و با تمام توان، كوشش و تلاش و تَقلّا كنید كه از اكنون و الان، احوال و روزگار و اوقاتِ نیك و پُرمهر داشته باشید.
اندكی صبر، سحر نزدیك است...

دسترسی سریع