بیش از هشت میلیون قوطی شیرخشك در داروخانه‌ها توزیع شد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بیش از هشت میلیون شیر خشك معمولی (رگولار) تولید داخل و وارداتی در داروخانه‌ها توزیع شده و كمبودی نداریم.

1402/09/05
|
15:19
|

میانگین توزیع شیرخشك معمولی هر سال پنج میلیون قوطی در ماه بود، اما در شهریور ماه سالجاری به دلیل عدم تامین به موقع منابع مالی و بروز مشكلات در تامین مواد اولیه به تولید چهار میلیون و 300 قوطی كاهش یافت.
وی تصریح كرد: تولید كنندگان شیرخشك اكنون سه شیفت كار می‌كنند و میزان تولید بیش از پنج میلیون در ماه رسیده و پنج درصد ذخیره استراتژیك داشتیم، ولی به دلیل تقاضای زیاد در بازار ذخایر را آزاد كردیم و آبان ماه بیش از هشت میلیون قوطی شیرخشك در داروخانه‌ها توزیع شد.
هیچ شیرخشكی جمع آوری نشده
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینكه هیچ شیرخشكی در بازار جمع آوری نشده است، تصریح كرد: همه شیرخشك‌های داخلی استاندارد‌های لازم و مورد تایید را دارند و شیرخشك‌های وارداتی نیز توسط آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو مراحل نظارت و بررسی را طی كرده و سپس عرضه می‌شوند.
محمدی تصریح كرد: در حال حاضر شیرخشك به میزان لازم در همه استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان توزیع شده و روند واردات علاوه بر تولید داخلی نیز همچنان وجود دارد.

دسترسی سریع