هشدار قرمز هواشناسی برای 7 استان

سازمان هواشناسی امروز با پیش بینی رگبار شدید باران، رعد و برق و وزش باد شدید برای 7 استان در نیمه غربی كشور هشدار قرمز صادر كرده است.

1402/08/29
|
08:27
|

امروز برای كهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، نیمه شرقی و شمالی خوزستان، شمال غرب فارس، جنوب ایلام، جنوب لرستان و دامنه و ارتفاعات در چهارمحال و بختیاری هشدار قرمز بارندگی صادر شده است.
بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفر‌های بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع شده در حریم و بستر رودخانه و تخریب سازه‌های موقت و سبك در اثر وزش باد شدید، از مخاطرات این پدیده جوی است.
سازمان هواشناسی به هموطنان توصیه كرده از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری كنند. بازگشایی كانال‌ها و آبرو‌های درون و برون شهری، آمادگی كامل دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان و اجتناب از سفر‌های برون شهری از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

دسترسی سریع