ثبت مجاهدت و ایثار پرستاران و پزشكان غزه در تاریخ

آقای رئیسی گفت: مجاهدت جانانه پرستاران و پزشكان شهید بیمارستان‌های غزه در تاریخ ثبت می‌شود و مقاومت و از خودگذشتگی مثال‌زدنی آنان، الگوی جامعه پرستاری در همه دنیاست.

1402/08/28
|
13:33
|

آقای رئیسی، امروز یكشنبه همزمان با روز ولادت حضرت زینب، سلام الله علیها و روز پرستار، در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی شهریار، ضمن تبریك این روز، به‌ویژه به گروه درمانی و پرستاران پر تلاش كشور، تصریح كرد: ما و دیگر ملت‌های جهان، این روز‌ها بسیار ناراحت اوضاع تلخ غزه هستیم.
مجاهدت و ایثار كادر درمانی غزه در تاریخ ثبت می‌شود
رئیس جمهور، اظهار داشت: جا دارد در این مركز درمانی، یاد همه پرستاران و پزشكان شهید بیمارستان‌های غزه را گرامی بداریم كه مجاهدت ویژه و جانانه آنان در تاریخ ثبت می‌شود. مقاومت و از خودگذشتگی گروه درمانی در غزه، مثال‌زدنی و یك الگو برای جامعه پرستاری در همه دنیاست.
آقای رئیسی در ادامه با بیان اینكه امروز به یُمن ولادت حضرت زینب كبری سلام الله علیها، روزی بسیار مبارك و شایسته برای تجلیل از پرستاران است، گفت: پرستاری، یكی از مشاغلی است كه به صبر و ظرفیت بسیار بالا نیاز داد و پرستاران و گروه درمان ما در مقاطع مختلف به‌ویژه در دوران سخت همه‌گیری كرونا نشان دادند كه از صبر، ظرفیت و روحیه ایثار بسیار بالایی برخورداند و در این میدان بسیار خوش درخشیدند؛ از همه اعضای گروه درمان كشور قدردانی می‌كنم و یاد شهدای عرصه خدمت را گرامی می‌دارم.
رئیس جمهور، موضوع سلامت و نیاز به خدمات درمانی را از ضرورت‌های كشور و اولویت‌های توجه و تلاش دولت مردمی دانست و اظهار داشت: این دولت، تلاش قابل توجهی برای ارتقای دسترسی مردم مناطق كمتر برخوردار به امكانات درمانی داشته است.
آقای رئیسی با توجه به اهتمام دولت مردمی برای تكمیل طرح‌های نیمه تمام، تصریح كرد: از آغاز به كار این دولت، تكمیل طرح‌هایی را كه به هر علت، اعم از فنی، حقوقی و مالی، نیمه‌ تمام مانده بودند، در دستور كار قرار دادیم؛ در سفر سال گذشته به شهریار نیز پس از بازدید از این بیمارستان كه مردم بیش از 30 سال چشم انتظار بودند، افتتاح آن در دستور كار قرار گرفت كه بحمدالله امروز شاهد آغاز رسمی بهره‌برداری از آن هستیم.
رئیس جمهور با بیان اینكه كار تجهیز یك مركز درمانی، سخت‌تر و حساس‌تر از عملیات ساختمانی آن است، از تلاش دست‌اندركاران تكمیل و تجهیز بیمارستان امام خمینی شهریار، قدردانی كرد و افتتاح این مركز درمانی را به مردم این شهرستان و گروه درمان، تبریك گفت.
آقای رئیسی در ادامه با تأكید بر ضرورت اولویت‌دهی به موضوع بهداشت، پیش از درمان، گفت: ما هر چه درباره موضوع بهداشت، اهتمام داشته باشیم و در این بخش سرمایه‌گذاری كنیم، شرایط به گونه‌ای می‌شود كه دیگر نیاز به درمان نخواهیم داشت.
رئیس جمهور، همچنین به موضوع نظام تعرفه‌گذاری برای خدمات پرستاری به عنوان یكی از مطالبات و خواسته‌های پرستاران كشور نیز اشاره كرد و اظهار داشت: این موضوع پس از 12 سال تأخیر، در دولت مردمی آغاز شده است و ما مصمم به تكمیل آن هستیم، زیرا معتقدیم كه شغل پرستاری از جمله مشاغل بسیار مهم و دارای ارزش است و دولت، ارج نهادن به خدمات و توجه به خواسته‌های این قشر شریف را وظیفه خود می‌داند.
آقای رئیسی، بر ساخت مهد كودك در همه ادارات و سازمان‌ها برای رفاه حال بانوان شاغل، تأكید و تصریح كرد: یكی از برنامه‌های دولت برای رفع مشكل بانوان شاغل، افزایش كیفیت كار و همچنین پیشبرد سیاست‌گذاری‌ها در حوزه افزایش جمعیت، ایجاد مهد كودك در همه سازمان‌ها و ادارات دولتی است.
همچنین، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، پیش از سخنان رئیس جمهور، با بیان اینكه ایجاد عدالت درمانی از موضوعات اصلی كار وزارت بهداشت در دولت مردمی است، از افزایش 1700 تخت بیمارستانی در 2 سال گذشته در مناطق كمتر برخوردار شهرستان‌های اطراف تهران، خبر داد.

دسترسی سریع