ایران مقصد تعمیر و نگهداری هواپیما‌های بوئینگ و ایرباس

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد: دیگر هیچ هواپیمای ایرانی برای تعمیر و نگهداری به خارج ارسال نمی‌شود و ایران به مقصد كشور‌های بسیاری برای تعمیر هواپیما تبدیل شده است.

1402/08/27
|
14:45
|

از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد محمدی بخش در حاشیه سفر به تركمنستان به همراه وزیر راه و شهرسازی، در خصوص افزایش تعداد پرواز‌ها به این كشور، اظهار كرد: افزایش پرواز‌های مستقیم ایران و تركمنستان یكی از برنامه‌های سازمان هواپیمایی است كه پیگیری می‌كنیم، البته در حال حاضر دو پرواز هفتگی به صورت مستقیم از تهران به عشق آباد و بالعكس انجام می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بین كشور‌های منطقه، تركمنستان یكی از كم پرواز‌ترین مقاصد ماست، بنابراین رایزنی‌های لازم برای افزایش تعداد پرواز‌های بین دو كشور در حال انجام و به زودی توافقنامه آن امضا خواهد شد.
محمدی بخش در خصوص تعمیرات هواپیما‌های كشور‌های دیگر در ایران گفت: امكانات و دانش در ایران برای تعمیر و نگهداری هواپیما و سیستم‌های فرودگاهی وجود دارد و در حال حاضر كشور‌هایی از آمریكای لاتین و آسیا هواپیما‌های خود یا موتور آن را برای تعمیر به ایران می‌آورند و در كشورمان این كار صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری گفت: این هواپیما‌ها از نوع بوئینگ و ایرباس است و در ایران چك می‌شوند.
وی تاكید كرد: مدتهاست دیگر هیچ هواپیمای ایرانی برای تعمیر و نگهداری به خارج ارسال نمی‌شود و امروز ایران به مقصد كشور‌های بسیاری برای تعمیر هواپیما تبدیل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این دستاورد مهم در شرایطی به دست آمده است كه صنعت هوایی در شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و یكجانبه آمریكا قرار دارد.

دسترسی سریع