فعالیت 200 دانشگاه علوم پرستاری در كشور

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: 200 دانشگاه علوم پرستاری در كشور داریم و نیازی به بازگشت به آموزش‌های چهار دهه گذشته نداریم.

1402/08/27
|
14:44
|

دكتر محمد میرزابیگی در نشست خبری روز پرستار گفت: خدمات پرستاری می‌تواند جذب و آموزش دانشجوی پرستاری را متناسب با نیاز كشور افزایش دهد.
دكتر میرزا بیگی گفت:سازمان نظام پرستاری و گروه‌های تخصصی پرستاری در دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور- آماده تربیت نیرو‌های حد واسط و خدمات اولیه درمان است.
وی بااشاره به سهم غیر عادلانه پرستار از بودجه نظام سلامت گفت: ارائه خدمت صحیح به مردم و ارتقاء كیفیت نظام سلامت با توجه به وضعیت و محدودیت‌ها در بودجه كشور- برای نظام پرستاری مهم است.
میرزا بیگی درباره نگهداری از بیماران مزمن به ویژه سالمندان با توجه به روند سالمندی جمعیت گفت: در نقاهتگاه‌ها و پرستاری جامعه نگر می‌توان با رویكرد خانواده هزینه‌های نگهداری از این افراد را كاهش داد.
وی با بیان اینكه 1700 مركز نگهداری در منزل به منظور ارائه خدمات پرستاری در منازل فعال است افزود: نقاهتگاه‌ها برای بیمارانی است كه نیازی نیست در بیمارستان بستری باشند، در خانه نیز امكان نگهداری ندارند و با حضور و ارائه خدمت پرستاران فعالیت می‌كنند.
میرزابیگی به بیمه‌های پایه و بیمه‌های تكمیلی توصیه كرد با مراكز قانونی پرستاری به منظور كاهش هزینه نگهداری بیماران همكاری كنند.
رئیس سازمان نظام پرستاری در پایان گفت: قانون یا باید به صورت كامل اجرا شود یا به گونه‌ای اجرا نشود كه پرستاران معترض باشد.

دسترسی سریع