نیمی از جمعیت كشور، تحت پوشش بیمه سلامت

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت با پوشش حدود 44 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین بیمه پایه كشور در حوزه درمان و سلامت است.

1402/08/20
|
09:03
|

دكتر محمد مهدی ناصحی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشكی، دندانپزشكی، آزمایشگاهی،نیمی از جمعیت كشور، تحت پوشش بیمه سلامت تجهیزات كلینیك و البسه یكبار مصرف بیمارستانی در مشهد، افزود: بیش از نیمی از جمعیت كشور و هزار و 395 محصول تجهیزاتی در بخش‌های مختلف پزشكی، دارویی و تجهیزاتی در مراكز دولتی و خصوصی، تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.
وی ادامه داد: از سال گذشته تاكنون، دوهزار میلیارد تومان فقط برای پرداخت تجهیزات مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها هزینه شده است و امیدواریم تجهیزات، توزیع مناسب آن‌ها و توانمندسازی مجموعه‌های ما با محصولات مصرفی و سرمایه‌ای، با استفاده از توان داخلی متخصصان انجام شود.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: با توجه به اینكه بیمه سلامت یكی از بیمه‌هایی است كه بخش عمده پوشش بیمه‌ای كشور را در بر دارد، می‌توان در خرید‌های راهبردی، از شركت‌هایی كه كالا‌های باكیفیت تولید می‌كنند و بیماران ما نیز از آن‌ها راضی هستند، استفاده كرد.
وی درباره نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشكی در مشهد هم گفت: حضور شركت‌های مختلف داخلی در زمینه تولید و توزیع و شركت‌های دانش بنیان، آن را به نمایشگاهی با كیفیت بالا تبدیل كرده است و امیدواریم هر سال این نمایشگاه با حضور جوانان و شركت‌های دانش بنیان، محصولات كیفی‌تر و مناسب تری را معرفی كند
دكتر ناصحی با اشاره به اینكه دولت و مجلس با نگاه ویژه به مجموعه‌های دانش بنیان، مصوبات خوبی داشته اند، تاكد كرد: اطلاع رسانی بیشتر و توجه مدیران به این مزیت‌ها و خرید‌های راهبردی كه موسسات بیمه‌ای می‌توانند از محصولات داخلی داشته باشند، می‌تواند سبب تقویت شركت‌های داخلی و مجموعه‌های نوپای دانش بنیان شود.
هجدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشكی مشهد تا شنبه 20 آبانماه در محل سالن مفاخر نمایشگاه بین المللی مشهد ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت 15تا 20 از غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه دیدن كنند.

دسترسی سریع