موضوع صندوق‌های بازنشستگی در اولویت مجلس و دولت

رئیس مجلس در پاسخ به تذكری درخصوص وضعیت حقوق بازنشستگان و كارگران گفت: موضوع مربوط به صندوق بازنشستگی و بحث ایثارگران در اولویت اول مجلس و دولت قرار دارد.

1402/08/16
|
13:39
|

به نقل از خانه ملت، سید كاظم موسوی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه 16 آبان ماه 1402) مجلس شورای اسلامی در تذكری گفت: این روز‌ها شاهد پایان یافتن بررسی برنامه هفتم هستیم، اما موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان لشكری و كشوری، تامین اجتماعی، فرهنگیان، تبدیل وضعیت نیرو‌های شركتی مورد غفلت قرار گرفته است.
نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس یازدهم تصریح كرد: این افراد به دنبال امنیت شغلی خود بوده و باید برای خانواده هایشان امكاناتی را فراهم كنند، لذا نباید اجازه دهیم آن‌ها مظلوم واقع شوند. همچنین ایثارگران در روز‌های سخت جنگ تحمیلی از جان خود گذشتند، اما روز‌های سختی را سپری می‌كنند، لذا مسئله توجه به ایثارگران نیز در برنامه هفتم مغفول مانده است.
موضوع صندوق‌های بازنشستگی در اولویت مجلس و دولت
دكتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذكر این نماینده گفت: بار‌ها توضیح داده ام كه قطعا موضوع مربوط به صندوق‌های بازنشستگی و بحث ایثارگران در اولویت اول مجلس و دولت قرار دارد؛ از طرفی برای این موضوع با آقای رئیس جمهور صحبت كردم و روز گذشته كه توفیق حضور در صحن را نداشتم تا پاسی از شب پیگیر تنظیم بحث مربوط به صندوق‌ها بودیم و حتما نتیجه آن امروز یا فردا به كمیسیون تلفیق ارائه می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه دارد: روز اول نیز گفته شد این موضوع نیاز به كار كارشناسی و هماهنگی بین دولت و مجلس دارد، دو قوه نیز اراده شان بر این است كه حتما مشكل این دو قشر عزیز را برطرف كنند؛ البته وقتی صحبت از صندوق‌ها و بحث تامین اجتماعی می‌شود، مسئله كارگران نیز در میان است، لذا حتما این موضوع حل و فصل خواهد شد.

دسترسی سریع