رئیسی: زیارت برای مردم تسهیل و كم هزینه شود

رئیس جمهور بیان اینكه سفر آسان، ارزان و دلنشین سه ركن مهم برنامه‌های زیارتی است، از دستگاه‌های متولی خواست، با برداشتن موانع از پیش روی مردم، برای كم‌هزینه كردن زیارت برنامه‌ریزی كنند.

1402/07/30
|
07:18
|

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی عصر امروز در سومین جلسه شورای‌عالی حج در دولت سیزدهم با تاكید بر ضرورت تلاش همه بخش‌های دست‌اندركار حج و زیارت برای تسهیل زیارت زائران ایرانی، مردمی‌سازی عملیات زیارت را مهم‌ترین ماموریت دستگاه‌های مسئول خواند و گفت: فراهم شدن زمینه زیارت همراه با معرفت از جمله اهدافی است كه جهت و سمت و سوی فعالیت دستگاه‌های مرتبط را تعیین می‌كند.
رئیس جمهور در این جلسه هدایت، نظارت و حمایت را وظیفه اصلی دستگاه‌های متولی حج و زیارت عنوان كرد و بر ضرورت فعال كردن ظرفیت‌های مردمی در عملیات زیارت تاكید كرد.
آقای رئیسی با بیان اینكه سفر آسان، ارزان و دلنشین سه ركن مهم برنامه‌های زیارتی است، از دستگاه‌های متولی خواست، با برداشتن موانع از پیش روی مردم، برای كم‌هزینه كردن زیارت برنامه‌ریزی كنند.
رئیس جمهور با اشاره به جلوه‌های سیاسی و اجتماعی زیارت در كنار اثرات معنوی آن، دیپلماسی زیارت را یكی از راه‌های تعمیق ارتباط با سایر كشور‌های اسلامی خواند و افزود: نمایش وحدت مسلمین و خلق تصاویری از شكوه و عظمت اسلام، آورده بزرگی است كه با هیچ رویداد دیگری قابل مقایسه نیست.
در ابتدای این جلسه نماینده ولی فقیه و رئیس بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آتی در حوزه حج و زیارت بیان كردند.

دسترسی سریع