ضرورت توقف هر چه سریع‌تر ماشین جنایات رژیم صهیونیستی

رئیس جمهور با اشاره به جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه، با تاكید بر ضرورت توقف هر چه سریع‌تر ماشین جنایات جنگی و نسل‌كشی این رژیم گفت: اظهارات و اقدامات سران صهیونیستی در روز‌های اخیر، مصداق بارز جنایت جنگی، نسل‌كشی و نقض آشكار همه م

1402/07/23
|
12:33
|

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز شنبه در گفتگوی تلفنی با آقای «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، روابط دو كشور را در بهترین شرایط توصیف و از هر اقدامی برای تقویت و تعمیق همكاری‌های استقبال كرد.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه، با تاكید بر ضرورت توقف هر چه سریع‌تر ماشین جنایات جنگی و نسل‌كشی این رژیم گفت: اظهارات و اقدامات سران صهیونیستی در روز‌های اخیر، مصداق بارز جنایت جنگی، نسل‌كشی و نقض آشكار همه معاهدات بین‌المللی است.
رئیسی با بیان اینكه ریشه اقدامات اخیر مجاهدین فلسطینی، تداوم 75 سال اشغال، تحقیر كرامت و هتك حرمت مقدسات مردم مسلمان و مظلوم فلسطین است، افزود: سران رژیم صهیونیستی با قطع آب و برق، ممانعت از ورود غذا و دارو و استفاده از سلاح‌های ممنوعه مثل بمب‌های فسفری، به دنبال گرفتن انتقام شكست حقارت‌آمیز و تاریخی خود در میدان نبرد، از مردم بی‌دفاع غزه هستند.
رئیس جمهور همچنین با بیان اینكه امروز نسل جدید فلسطینیان از پی ده‌ها سال جنایت، كشتار و ویرانی، جدی‌تر از همیشه به مطالبه حقوق تضییع شده خود برخاسته‌اند، تصریح كرد: صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها بدانند كه اگر ظلم و تجاوز می‌توانست حق‌خواهی فلسطینیان خاموش كرده و به حاشیه براند، در 75 سال گذشته این اتفاق افتاده بود.
رئیسی آمریكا و دیگر حامیان رژیم صهیونیستی را مسئول مستقیم جنایات این رژیم دانست و خاطرنشان كرد: وضعیت فلسطین گواه روشنی در اثبات مواضع متناقض و دوگانه غربی‌ها در ادعای دفاع از حقوق بشر است. عملیات طوفان الاقصی نشان داد كه هیچ نظمی در منطقه بدون در نظر گرفتن حقوق ملت فلسطین به نتیجه نمی‌رسد و جنایات صهیونیست‌ها علیه این مردم باید در مجامع جهانی مورد پیگیری قرار گیرد.
«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به اینكه روابط دو كشور امروز در عالی‌ترین سطح جریان دارد، بر ضرورت همكاری دو كشور در زمینه توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و نیز احقاق حقوق فلسطینیان تاكید كرد.
امیر قطر با بیان اینكه در سال‌های اخیر بیداری گسترده‌ای در جهان و منطقه شكل گرفته و آزادگان جهان در منازعه فلسطین حق را به فلسطینیان می‌دهند، گفت: رسانه‌های غربی سعی می‌كنند تصاویر تحولات منطقه را اشتباه و معكوس بازتاب دهند و ما باید تلاش كنیم تصاویر واقعی و دقیق را به جهانیان نشان دهیم.
وی با تاكید بر اینكه ثبات در منطقه بدون احقاق حقوق ملت فلسطین حاصل نخواهد شد، اظهار داشت: امروز همه مردم جهان رفتار‌های فاجعه بار رژیم صهیونیستی را به وضوح می‌بینند و یكی از آخرین مصادیق این رفتار‌ها تلاش برای كوچاندن دوباره بخشی از ملت فلسطین از خانه و كاشانه و آواره كردن آنهاست.

دسترسی سریع