تأكید رئیس جمهور بر ساخت ورزشگاه جدید در تهران

آقای رئیسی در نشست هیئت دولت گفت: ساخت ورزشگاه جدید در تهران برای رفع نیازهای ورزشی جوانان، باید به‌طور جدی دنبال شود.

1402/07/05
|
12:59
|

آقای رئیسی، امروز چهارشنبه در نشست هیئت دولت از وزیر ورزش و جوانان و نیز معاون اجرایی رئیس جمهور خواست تا موضوع ساخت ورزشگاه جدید در تهران برای رفع نیاز‌های ورزشی جوانان را به‌طور جدی پیگیری كنند.
در این نشست، كیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، دستور رئیس جمهور برای ساخت یك ورزشگاه مناسب در تهران را زمینه‌ساز افزایش نشاط جوانان دانست و از آغاز مقدمات مطالعاتی و جایابی محل ساخت این ورزشگاه، خبر داد.
آقای رئیسی، همچنین با توجه به گزارش‌های مركز آمار ایران و بانك مركزی از نرخ رشد اقتصادی قابل ملاحظه 3 ماه ابتدایی امسال، ضمن قدردانی از همه بخش‌هایی كه در دستیابی به آن تلاش داشته‌اند، تأكید كرد: افزایش نرخ رشد اقتصادی مهم بوده، اما مهم‌تر از آن، حفظ، تداوم و ارتقای این روند است.

رئیس جمهور از همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول خواست همه توان خود را برای اثرگذاری بهبود نرخ رشد اقتصادی بر وضعیت عمومی اقتصاد كشور و بهبود معیشت اقشار مختلف، به‌ویژه دهك‌های پایین، به‌كار گیرند.

آقای رئیسی در ادامه با توجه به دیدار‌ها و نشست‌های خود در نیویورك و نیز سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: در این مجمع عمومی، 2 پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران درباره ایجاد ساز و كاری برای «حفظ احترام و جایگاه ادیان ابراهیمی» و نیز توجه و تمركز بیشتر بر «صیانت و حمایت از نهاد خانواده» مطرح شد كه پیگیری اجرایی شدن این پیشنهادها بر عهده دستگاه‌های فرهنگی و سیاسی، به‌ویژه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت امور خارجه است.

رئیس جمهور، همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست كه برای پیگیری «پویش مهر» در سراسر كشور، دبیرخانه‌ای، ایجاد تا زمینه آشنایی دانش‌آموزان با پیشرفت‌های كشور فراهم شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام خبر تولید داروی «آلتپلاز» به‌دست دانشمندان جوان و شركت‌های دانش‌بنیان ایران، تصریح كرد: در حال حاضر، تنها سازنده این دارو آمریكا است، اما جوانان كشورمان موفق شدند به روش ساخت این دارو دست یابند؛ تولید این دارو در كشور آغاز شده و اكنون، ایران دومین تولیدكننده آن در جهان است. با فراهم شدن توان تولید این دارو در كشور، هر سال 10 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت.

دسترسی سریع