مدیر انقلابی به بیت المال دست اندازی نمی‌كند

دادستان كل كشور گفت: خستگی ناپذیری، وجدان كاری، پرهیز از اشرافی‌گری و سوء استفاده نكردن از امكانات بیت‌المال، از جمله شاخص‌های مهم برای مدیران انقلابی است.

1402/07/04
|
12:34
|

آیین تكریم و معارفه دادستان نظامی تهران صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین موحدی آزاد، دادستان كل كشور؛ حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح كل كشور و حجت الاسلام رازینی برگزار شد.

دادستان كل كشور در این مراسم بیان كرد: در هفته دفاع مقدس هستیم و باید یاد و خاطره همه شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگانی را زنده نگه داریم.

وی افزود: یكی از مراكزی كه نقش مهمی در تثبیت نظام و از بین بردن دشمنان خصوصا در زمان دفاع مقدس داشت، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح بود. كار كردن در این مجموعه، اخلاص ویژه‌ای می‌طلبد؛ برای اینكه افراد در آن گمنام هستند.

دادستان كل كشور با اشاره به اهمیت جلوگیری از اطاله دادرسی گفت: نظارت دادستان بر شعب دادرسی و دادیاری بسیار مهم است؛ چنانچه یكی از سیاست‌های كلی قوه قضائیه، رفع اطاله دادرسی است. البته دقت و سرعت در رسیدگی‌ها نیز مسأله مهمی است كه دادستان جدید نظامی تهران باید به آن توجه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی آزاد خطاب به دادستان جدید نظامی تهران ادامه داد: نكته مهم دیگر این است كه باید طوری با ضابطان برخورد و رفتار كنیم كه آنها و پرونده‌هایی كه در دست دارند، دچار مشكل نشود.

دادستان كل كشور تأكید كرد: قاضی باید با دستوراتی كه صادر می‌كند، تكلیف ضابط را مشخص كند و كلی‌گویی نكند و در عین حال نباید ضابط محور باشیم. همچنین پرونده‌ها باید در اختیار قضات باشد تا هرجا لازم است، ارشادها و راهنمایی‌های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به شاخص‌های اصلی مدیران تأكید كرد: داشتن روحیه انقلابی، خستگی ناپذیری، وجدان كاری، دقت و سرعت در انجام وظیفه، قبول مسئولیت‌های مهم، پرهیز از اشرافی‌گری و عدم استفاده از امكانات بیت‌المال از جمله شاخص‌های مهم برای مدیران انقلابی هستند.

دادستان كل كشور گفت: یك مدیر انقلابی باید علاقه به خدمت داشته، ولی دلبسته جایگاهش نباشد. كسالت در انجام وظیفه را نداشته باشد. برای انجام وظیفه داوطلب شده، سلامت، نفوذ ناپذیری و قاطعیت داشته باشد.

حجت الاسلام ‌و المسلمین موحدی آزاد افزود: مدیر انقلابی باید قانون را برای همه افراد در هر پست و مقامی، یكسان اجرا كند. نظام اسلامی ثابت كرده همه در برابر قانون یكی هستند و امامین انقلاب نیز به این مهم، پایبند بودند.

وی در پایان برای حجت الاسلام ‌و المسلمین صالحی و حجت الاسلام ‌و المسلمین كرمی آرزوی توفیق كرد.

دسترسی سریع