هواشناسی هشدار مجدد برای بارش‌های سیلابی در گیلان‌ و غرب مازندران طی امروز

رئیس مركز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به صدور هشدار نارنجی در گیلان و غرب مازندران گفت: امروز سه شنبه مجددا بارش‌های سیلابی را در گیلان و غرب مازندران انتظار داریم.

1402/06/28
|
11:13
|

به گزارش رادیو پیام، روز گذشته 217 میلی متر باران طی 15 ساعت در آستارا بارید كه‌ موجب سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها شد.

«صادق ضیاییان» امروز سه شنبه مجددا نسبت به بارش باران شدید در گیلان و غرب مازندران طی امروز هشدار داد و گفت: احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد. برای همین مجددا از مسافران و مردم می‌خواهیم ضمن احتیاط در تردد جاده‌های مواصلاتی استان‌های گیلان به سمت اردبیل، از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری كنند.

به گفته ضیاییان بارش‌ها امروز با شدت كمتری در نیمه جنوبی اردبیل، مازندران، ارتفاعات استانهای زنجان و قزوین هم انتظار می‌رود كه برای آن هشدار سطح زرد صادر شده است.

وزش باد و خیزش گردوخاك در چندین استان

وی گفت: امروز سه شنبه همچنین در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، البرز، كرمان، جنوب تهران، شمال مركزی، قم، یزد و كرمان و فردا چهارشنبه در اصفهان، شمال مركزی، قم، جنوب تهران، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق كرمان و سیستان و بلوچستان و روز پنج‌شنبه در جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق كرمان، شمال اصفهان، جنوب تهران، قم، شمال مركزی و خوزستان به علت وزش باد شدید، احتمال افزایش غبار، كاهش كیفیت هوا و كاهش شعاع دید وجود دارد.

دسترسی سریع