وزارت امور خارجه سوئد، هتك حرمت قرآن توهین‌آمیز و بی‌احترامی است

وزارت امور خارجه سوئد طی بیانیه‌ای مدعی شد كه این كشور هرگونه اقدام اسلام هراسانه را به شدت رد كرده و هتك حرمت قرآن یا هر كتاب مقدس دیگر، توهین آمیز بوده و بی احترامی به شمار می‌آید.

1402/05/09
|
14:05
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صداوسیما ، وزارت امور خارجه سوئد در پاسخ به نامه سفارت عراق در استكهلم و نمایندگان كشورهای سازمان همكاری اسلامی در این كشور حوزه اسكاندیناوی مدعی شد كه تمامی اقدامات اسلام هراسانه به هر شكلی كه باشد، از سوی دولت سوئد به شدت رد می‌شود.سوئد: هتك حرمت قرآن توهین‌آمیز و بی‌احترامی است.

وزارت امور خارجه سوئد در بیانیه خود افزود: «ما كاملا آگاه هستیم كه مسلمانان در سوئد و كشورهای عضو سازمان همكاری اسلامی در سرتاسر جهان از چنین اقداماتی به شدت اذیت شده‌اند».

وزارت امور خارجه سوئد مدعی شد: «هتك حرمت قرآن یا هر كتاب مقدس دیگری، توهین آمیز بوده و بی احترامی به شمار می‌آید».

در این بیانیه آمده است: «دولت سوئد تلاش افراط‌گراها برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان و غیرمسلمانان را به شدت رد می‌كند».

وزارت امور خارجه سوئد تاكید كرد: «حكومت كشور ما به هیچ وجه از دیدگاه‌های اسلام‌هراسانه چه در تظاهرات و چه در مكان‌های دیگر حمایت نمی‌كند».

روز یكشنبه سفارت عراق در استكهلم و نمایندگان كشورهای سازمان همكاری اسلامی در سوئد در نامه‌ای، هتك حرمت‌های متعدد قرآن در كشور پادشاهی سوئد را به شدت محكوم كردند.

در این نامه كه خطاب به وزارت امور خارجه سوئد نوشته شده، آمده است: «این اعمال منجر به تحریك به نفرت و تبعیض علیه افراد یا گروه‌هایی می‌شود كه به دین یا اعتقاد خاصی معتقدند».

در ادامه اهانت‌ها به مقدسات مسلمانان جهان در كشورهای اروپایی، اعضای یك گروه افراطی سه‌شنبه (25 ژوئیه) در برابر سفارت‌های مصر و تركیه در كپنهاگ پایتخت دانمارك اقدام به قرآن‌سوزی كردند. این اقدام، چندمین اقدام مشابه در دانمارك در كمتر از یك هفته بعد از هتك حرمت قرآن كریم در سوئد بود كه خشم مسلمانان جهان را برانگیخته است.

دسترسی سریع