عربستان عدم اتخاذ تدابیر لازم برای ممانعت از توهین به مقدسات اسلامی را محكوم كرد

عربستان در واكنش به آخرین اقدامات توهین‌آمیز علیه مقدسات اسلامی، اقدام یك گروه تندرو در هتك حرمت قرآن كریم و سر دادن شعارهایی علیه اسلام و مسلمانان در مقابل سفارت عراق در دانمارك را محكوم كرد.

1402/05/01
|
11:40
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا، به نقل از العربیه، وزارت خارجه عربستان ضمن ابراز انزجار شدید خود از عدم اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از تكرار اهانت‌ها به مقدسات اسلامی، تداوم چنین اقداماتی را محكوم كرد.

عربستان در واكنش به آخرین اقدامات توهین‌آمیز این‌چنینی به مقدسات اسلامی، اقدام یك گروه تندرو در اهانت به نسخه‌ای از قرآن كریم و دادن شعارهایی نفرت‌پراكنانه و نژادپرستانه علیه اسلام و مسلمانان در مقابل سفارت عراق در كپنهاگ، پایتخت دانمارك را محكوم و تقبیح كرد.

وزارت خارجه عربستان شامگاه شنبه 31 تیر در بیانیه‌ای شدیداللحنی ضمن هشدار و ابراز انزجار درباره تكرار اقدامات تحریك‌آمیزی كه احساسات میلیون‌ها مسلمان را در جهان جریحه‌دار می‌كند، عدم اتخاذ اقدامات لازم برای مقابله با اقدامات توهین‌آمیز را محكوم كرد.

در بیانیه شدیداللحن عربستان این‌گونه تعدی‌های توهین‌آمیز دعوت به نفرت‌پراكنی و خشونت‌ورزی علیه ادیان توصیف و همزمان تكرار چنین اقداماتی كه احساسات میلیون‌ها نفر از مسلمانان را خدشه‌دار می‌كند، نقض آشكار همه قوانین و عرف‌های بین‌المللی خوانده شده است.

پیشتر وزارت خارجه عربستان ضمن احضار كاردار سفارت سوئد در ریاض مراتب انزجار شدید خود را از تكرار اعطای مجوزهای رسمی از سوی دولت سوئد به افراد تندرو برای تجمعاتی كه در آنها به قرآن اهانت می‌شود، ابراز داشت و چنین اقدامات توهین‌آمیزی را در مغایرت با همه تعالیم دینی، قوانین و عرف‌های بین‌المللی و چالشی در برابر گفت‌وگوی میان ملت‌ها دانسته و محكوم كرد.

عربستان همچنین یادداشت اعتراض رسمی خود به دولت سوئد را به كاردار این كشور در ریاض تحویل داد كه در آن ضمن ابراز مخالفت قاطعانه این كشور با چنین اقدامات توهین‌آمیزی، از مقامات سوئدی خواسته شد تا اقدامات فوری و لازم را برای متوقف كردن چنین اقدامات توهین‌آمیزی اتخاذ كنند.

انتهای پیام

دسترسی سریع