بانوی كاشف پادزهر قرص برنج، دانشمند برتر جهان شد

یكی از بانوان موفق و پرتلاش شهر شیراز كه مخترع و پژوهشگر در زمینه علم شیمی است توانسته رمز و راز جدیدی در زمینه دارو كشف و اختراع كند‌ و به تازگی نیز به عنوان دانشمند برتر جهان شناخته شده است.

1402/04/27
|
09:49
|

«فاطمه فرجادیان»؛ دانشمند 43 ساله شیرازی است با دكترای رشته شیمی پلیمر از دانشگاه شیراز كه به‌تازگی دانشمند برترِ جهان شناخته شده است. كشف پادزهر قطعی قرص برنج كه در مرحله كارآزمایی بالینی است، توسط این دانشمند ایرانی صورت گرفته است. این دانشمند با تركیبات جدید توانسته محصولات دارویی جدید تولید كند كه این تركیبات استفاده‌شده در پروژه‌ها دارای ساختار نوآورانه بوده‌اند.

این بانوی ایرانی از دلیل موفقیتش می‌گوید: «به خاطر تحقیقاتی كه در زمینه تركیبات نانو ساختار داشتم و در سطح جهان مراجعات زیادی به این تحقیقات شد؛ اسم من جز افراد 2 درصد پژوهشگران پراستناد برتر جهان قرار گرفت، فهرست مربوطه توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد با بررسی ایندكس علمی اسكوپوس بر اساس شاخص تركیبی اعلام شده است.» البته كه خانم فرجادیان مثل بسیاری از دانشمندان دیگر با اینكه چند باری برایش فرصت مهاجرت پیش آمده اما تعهد و دین به وطن پایش را برای همیشه در ایران پاگیر كرده است.

دسترسی سریع