تغییر قیمت محصولات ایران خودرو از سوی شورای رقابت +pdf

مدیر روابط عمومی مركز ملی رقابت گفت:تغییر قیمت 28 محصول ایران‌خودرو ناشی از اعمال استاندارد‌های اجباری، نصب امكانات جدید و همچنین تغییرات فنی این خودرو‌ها بوده است.

1402/03/21
|
09:33
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سپهر دادجوی توكلی افزود: این قیمت‌ها به هیچ عنوان جدید نیستند، بلكه اصلاحیه‌ای بر نرخ‌ها به دلیل تغییرات اجباری و اختیاری محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو است.

وی اضافه كرد: با توجه به لزوم رعایت استاندارد‌های 85گانه از سوی خودروسازان، ایران‌خودرو محصولات خود را با رعایت این استاندارد‌ها و در برخی موارد اعمال تغییرات فنی و همچنین نصب امكانات جدید ارائه كرد كه در 25 محصول منجر به افزایش قیمت و در سه محصول منجر به كاهش قیمت شده است.
دادجوی توكلی گفت: این قیمت‌ها از ابتدای تیر 1402 اعمال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مطابق فهرست اعلامی، خودروی دنا توربوشارژ جوانان با افزایش 46 میلیون تومانی بیشترین رشد قیمت را در بین محصولات این گروه صنعتی داشته است؛ پس از آن، تارا اتوماتیك V4 رشد 34 میلیون تومانی، پژو 207 دنده دستی 6 سرعته پانوراما رشد 26 میلیون تومانی و پژو پارس با موتور TU5 رشد 18 میلیون تومانی داشته‌اند.

همچنین مطابق جدول اصلاحی قیمت‌ها سه محصول نیز كاهش قیمت داشتند كه به ترتیب، بیشترین افت قیمت مربوط به دنا پلاس رینگ فولادی- اكسل كاسه‌ای با 43.8 میلیون تومان بوده است و پس از آن پژو 207 دنده دستی با موتور TU3 ( موتور خودروی 206 كه از رده تولید خارج شده است)‌ به میزان 10.5 میلیون تومان و پژو 207 دنده دستی با كاهش 6 میلیون تومانی بوده است.

دسترسی سریع