مراسم بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران سفارت ایران در ریاض بازگشایی شد

مراسم بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض امروز 16 خرداد با حضور سرپرست سفارت كشورمان در عربستان و شماری از مسئولین وزرات خارجه دو كشور رسما بازگشایی شد.

1402/03/17
|
11:04
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری مهر، مراسم بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض 16 خرداد 1402 با حضور علیرضا بیكدلی معاون وزیر امور خارجه در امور كنسولی، ایرانیان و امور مجلس و حسن زرنگار سرپرست سفارت جمهوری ایران و با حضور علی الیوسف معاون كنسولی وزارت امور خارجه عربستان سعودی و تعدادی از مقامات وزارت امور خارجه، سفرای و اعضای كادر دیپلماتیك مقیم عربستان سعودی و نمایندگان دفاتر سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی مستقر در ریاض برگزار شد.

بیكدلی در این مراسم طی اظهاراتی گفت ایران و عربستان دارای ظرفیت‌های بسیاری در ابعاد مختلف دولتی و مردمی برای گسترش روابط هستند. بیكدلی با تشكر از تسهیلات ارائه شده جهت بازگشایی و فعالیت سفارت ایران گفت: فعالیت سفارتخانه‌های دو كشور مسیر همكاری‌های دو كشور را تسهیل می‌كند.

در این مراسم همزمان با پخش سرود ملی، پرچم جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درآمد و فعالیت سفارت كشورمان در ریاض رسماً آغاز شد.

دسترسی سریع