شركت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز رشد 108 درصدی خدمات نانو

امضای توافق‌نامه 500 میلیون یورویی برای شركت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز تا ساخت سامانه شبیه‌ساز ناوبری شناورهای نظامی با یك سوم قیمت نمونه خارجی و رشد 108 درصدی خدمات فناوری نانو از خبرهای خوب پیشرفت در حوزه علم و فناوری در كشور است.

1402/03/13
|
08:02
|

به گزارش رادیو پیام از ایرنا، با امضای موافقت‌نامه‌های همكاری به ارزش 500 میلیون یورویی، قرارگاه خاتم‌الانبیاء، شركت‌ ملی نفت، شركت ملی حفاری ایران، شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شركت پتروایران، شركت مهندسی و توسعه سروك آذر، شركت گسترش انرژی پاسارگاد طی موافقت‌نامه‌هایی با مشاركت و حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و شركت‌های دانش‌بنیان متعهد شدند تا بازار خود را در حوزه‌های محوری و گلوگاهی، به شركت‌های دانش‌بنیان اختصاص دهند.

رتبه چهارم جهانی ایران در علوم و فناوری‌های حوزه آب

سرپرست ستاد توسعه دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، اعلام كرد: ایران رتبه چهارم در زمینه علوم و فناوری‌های حوزه آب در جهان را كسب كرده است.

داده‌های منتشر شده در رتبه بندی سایماگو در سال 2022 كه برگرفته از داده‌های اسكوپوس است؛ نشان می‌دهد ایران در حوزه علوم و فناوری‌های حوزه آب در بین تمام كشورهای تولیدكننده علم جهان، در رتبه چهارم ایستاده است.

بومی‌سازی سامانه‌ شبیه‌ساز ناوبری شناورهای نظامی

یك شركت فناور ایرانی موفق به ساخت سامانه شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی در داخل كشور با یك سوم هزینه نمونه خارجی شد.

رشد 108 درصدی خدمات فناوری نانو

طبق آخرین گزارش ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری؛ خدمات فناوری نانو با پیشی گرفتن از شاخص تولید كالا توانسته بیش از 108 درصد رشد كند.

5 قرارداد تولید بار اول 11 میلیون یورو نفتی با شركت‌های دانش‌بنیان

براساس این گزارش ویدیویی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پنج قرارداد تولید بار اول بین دو شركت ملی حفاری ایران و شركت مناطق نفت‌خیز جنوب با شركت‌های دانش‌بنیان به ارزش 11 میلیون یورو امضا شده است.

دسترسی سریع