كشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا ایران نایب قهرمان كشتی آلیش كلاسیك بانوان آسیا شد

تیم ملی كشتی آلیش بانوان با كسب 4 مدال نقره و 2 برنز به عنوان نایب قهرمانی آسیا در بخش كلاسیك دست یافت.

1402/03/03
|
08:36
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون كشتی، رقابت‌های كشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش كلاسیك 1 و 2 خرداد در ازبكستان برگزار شد و در پایان سپیده بابایی در وزن 55 كیلوگرم، ام البنین محسنی در وزن 60 كیلوگرم، رقیه محمودآبادی در وزن 65 كیلوگرم، ریحانه گیلانی در وزن 70 كیلوگرم به مدال نقره، سحر غنی زاده در وزن 75 كیلوگرم و عزت قربانی ثانی در وزن +75 كیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.


در رده بندی تیمی، ایران تنها با اختلاف 3 امتیاز پس از ازبكستان بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.


نتایج نمایندگان كشورمان در این رقابت‌ها كه به صورت دوره‌ای برگزار شد، به شرح زیر است:
در وزن 55 كیلوگرم؛ سپیده بابایی در كشتی نخست با نتیجه 6 بر 1 حریف تركمنستانی را شكست داد. وی در كشتی‌های دوم و سوم نیز با ضربه فنی از سد نمایندگان كشور‌های قزاقستان و مغولستان گذشت و در دیدار چهارم با نتیجه 4 بر صفر حریف ازبكستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار مغلوب حریف خود شد و بعنوان نایب قهرمانی رسید.


در وزن 60 كیلوگرم؛ ام البنین محسنی در دیدار نخست با نتیجه 7 بر 8 مغلوب حریف ازبكستانی شد. وی در دیدار دوم با نتیجه 4 بر صفر نماینده تركمنستان را مغلوب كرد و در دیدار سوم نیز با ضربه فنی حریف فیلیپینی را از پیش رو برداشت. محسنی برای كسب عنوان دوم به مصاف حریف خود رفت و به مدال نقره دست یافت.


در وزن 65 كیلوگرم؛ رقیه محمودآبادی در مبارزه نخست با نتیجه 5 بر 6 مغلوب حریف ازبكستانی شد. وی در دیدار دوم نماینده قزاقستان را ضربه فنی كرد و در دیدار سوم با نتیجه 6 بر صفر حریف تركمنستانی را شكست داد. محمودآبادی برای كسب عنوان دوم حریف خود را شكست داد و به مدال نقره رسید.


در وزن 70 كیلوگرم؛ ریحانه گیلانی در دیدار نخست حریف قرقیزستانی را با نتیجه 4 بر 2 مغلوب كرد. وی در دیدار دوم با ضربه فنی حریف مغولستان را شكست داد. گیلانی در دیدار سوم با نتیجه 6 بر 1 نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. گیلانی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.


در وزن 75 كیلوگرم؛ سحر غنی زاده در دیدار اول با ضربه فنی حریف مغولستانی را مغلوب كرد. وی در دیدار دوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی رسید و در دیدار سوم در حالی كه 3 امتیاز از حریف ازبكستانی پیش بود سه اخطاره شد و دیدار را واگذار كرد. غنی زاده در دیدار بعدی مقابل حریف خود مغلوب شد و به مدال برنز رسید.


در وزن 75+ كیلوگرم؛ عزت قربانی ثانی در مبارزه نخست 7 بر 1 مقابل حریف قزاقستانی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با ضربه فنی حریف مغولستانی را شكست داد. قربانی ثانی در مبارزه سوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب حریف تركمنستانی شد. وی در دیدار پایانی مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.


نمایندگان كشورمان امروز دیدار پایانی خود را برای مشخص شدن نفرات اول، دوم و سوم برگزار می‌كنند. رقابت‌های كشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش آزاد نیز امروز برگزار می‌شود.

دسترسی سریع