هشدار سطح نارنجی ؛ احتمال وقوع سیل در جنوب كشور

كارشناس سازمان هواشناسی با اعلام صدور هشدار نارنجی برای برخی نواحی جنوب و جنوب شرقی كشور اعلام كرد: بارش ها می تواند همراه با آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌ها باشد.

1401/10/07
|
10:03
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری مهر، فریبا گودرزی كارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی را برای امروز ششم دیماه و روزهای آتی تشریح كرد و گفت: امروز در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر بارش باران پراكنده باران پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینكه در نواحی جنوبی كشور با نفوذ سامانه بارشی شاهد بارش باران خواهیم بود افزود: بارش در نقاط مرتفع این نواحی می‌تواند به صورت برف تداوم یابد.

به گفته كارشناس سازمان هواشناسی فردا بارش‌ها در نواحی شمالی كشور كاهش ولی در سایر نواحی كشور همچنان ادامه خواهد داشت.

گودرزی با اعلام اینكه امروز در برخی نواحی شاهد بارش خواهیم بود گفت: بارش‌ها از روز پنجشنبه در نواحی شمالی كشور مجدداً آغاز خواهد شد.

كارشناس سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی برای برخی نواحی جنوب و جنوب شرقی كشور اعلام كرد: این بارش‌ها می‌تواند همراه با آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، بارش برف و كولاك و انسداد جاده‌های روستایی در نواحی كوهستانی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ تصریح كرد: امروز در شهرهای تهران، كرج، ارومیه و تبریز افزایش آلاینده‌ها پیش بینی می‌شود و هوا برای گروه‌های حساس این مناطق ناسالم است لذا مردم برای حفظ سلامت خود از تردد و ورزش كردن در سطح شهر خودداری كنند.

گودرزی بیشینه دمای امروز تهران را 9 درجه بالای صفر پیش بینی كرد.

دسترسی سریع