كنعانی:گام نخست ایران در نطنز و فردو انجام شد

سخنگوی وزارت خارجه كشورمان اعلام كرد، گام نخست ایران در پاسخ به قطعنامه شورای حكام در نطنز و فردو انجام شد.

1401/08/30
|
12:23
|

آقای «ناصر كنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان گفت: در پاسخ به اقدام اخیر سه كشور اروپایی و امریكا در تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حكام آژانس؛ در نخستین گام، چند اقدام در دستور كار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفت و اجرای آن با حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در مجتمع‌های غنی سازی شهید احمدی روشن در نطنز و مجمتمع شهید علیمحمدی در فردو انجام شد.كنعانی:گام نخست ایران در نطنز و فردو انجام شد

ناصر كنعانی درباره اقدامات كشورمان در واكنش به قطعنامه اخیر شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: ارائه قطعنامه به نشست اخیر شورای حكام آژانس، اقدامی با اهداف سیاسی و به منظور افزایش فشار به جمهوری اسلامی ایران بود كه در دستور كار امریكا و سه كشور اروپایی قرار گرفت.

وی گفت: این قطعنامه در حالی صادر شد كه ایران شفاف‌ترین برنامه صلح آمیز هسته‌ای در مقایسه با میزان تأسیسات تحت نظارت آژانس در جهان و بیشترین بازرسی‌ها و راستی آزمایی را داشته است.

كنعانی با بیان این كه جمهوری اسلامی ایران پیشتر درباره پیامد‌های این اقدام غیرمنطقی و مخرب به طرف‌های غربی هشدار داده بود تصریح كرد: متأسفانه استفاده ابزاری از سازمان‌های بین المللی علیه ملت‌های مستقل به هنجار سیاست خارجی غربی‌ها تبدیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاكید بر این كه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه تسلیم فشار نمی‌شود افزود: ایران برنامه صلح آمیز هسته‌ای خود را متناسب با نیاز‌های كشور و در انطباق با حقوق و تعهداتش ذیل معاهدات بین المللی كه طرف آن هاست، ادامه خواهد داد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده است در چارچوب حقوق مسلّم خود هر زمان كه طرف‌های غربی به تعهدات شان برگردند؛ به آن پایبند بمانند و دست از اقدامات سیاسی بردارند به اقدامات آنان واكنش مناسب نشان دهد.

دسترسی سریع