مدیركل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر؛ توزیع سرنگ برای معتادان بی‌خانمان ادامه دارد

مدیركل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای پروژه گشت‌های كاهش آسیب اعتیاد در تهران گفت: توزیع سرنگ برای معتادان بی‌خانمان ادامه دارد.

1401/08/28
|
13:18
|

افشین علیخانی، مدیركل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: مرحله اول گشت‌های كاهش آسیب مصرف مواد مخدر با هدف پیشگیری از بیماری‌هایی چون ایدز و هپاتیت سی از آذر ماه 1400 آغاز شد و اكنون در مرحله دوم اجرای آن در حالی به یك سالگی اجرای این طرح در 18 پاتوق معتادان بی خانمان تهران می‌رسیم كه در تلاش هستیم اجرای آن را در شهرهای اصفهان و شیراز هم آغاز كنیم.

مدیركل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر افزود: پانسمان زخم و سوختگی و توزیع اقلام بهداشتی و مراقبتی كه سرنگ مهم‌ترین قلم آن است؛ اصلی‌ترین خدمت این پروژه است كه هدف آن كمك به معتادان بی‌خانمان و كاهش آسیب‌هایی بهداشتی در میان آن‌هاست.

علیخانی توضیح داد: بنیاد ویلاماری در نقاط مختلفی در دنیا پروژه‌هایی مشابهی دارد و اجرای این طرح در تهران هم به تقاضای آن‌هاست و جمعیت هلال احمر بازوی اجرایی این پروژه‌ها در كشور است. در شهر تهران، سازمان بهزیستی در تعیین محل توزیع اقلام و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در ارائه خدمات، همكار ما هستند و این همكاری 3 جانبه موفقیت پروژه كاهش آسیب اعتیاد را تضمین كرده‌است.

دسترسی سریع