گزارش «هیئت گزارش‌ملی سیلاب‌ها» تکمیل می‌شود

رئیس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها گفت: محتوای گزارش این هیئت تا دو هفته آینده کامل می‌شود

1398/07/17
|
17:29

گزارش هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تکمیل می‌شودآقای دکترمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه کارگاه همکاری‌های منطقه‌ای برای مدیریت خطر سیل در ایران، با اشاره به حکم رئیس جمهور درباره هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها افزود: قبل از انتشار گزارش باید دو اقدام انجام دهیم؛ یکی اینکه کمیته تلفیق گزارش‌های کارگروه‌ها را با هم ادغام و با حذف همپوشانی ها، گزارش واحدی تهیه کند.
وی گفت: دیگر اینکه قبل از انتشار گزارش، آن را برای کارشناسان و متخصصان دستگاه‌های مختلف ارسال کنیم که اگر نکته‌ای مغفول مانده و یا اشتباه درج شده باشد، اصلاح و گزارش با نهایت کیفیت منتشر شود.
رئیس دانشگاه تهران گفت: این موضوع ممکن است یک یا دو ماه زمان ببرد و ما می‌خواهیم از آقای رئیس جمهور تقاضا کنیم که فرصتی به ما بدهند تا گزارش را پس از ارزیابی‌ها منتشر کنیم.
آقای نیلی احمد آبادی افزود: یکی از مطالعات کارگروه‌های این هیئت، موضوع هواشناسی است که بررسی می‌کند آیا می‌توان سال پرآب و یا کم آب را پیش بینی کرد؟
وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های ارائه شده، دقیق‌ترین گزارش‌ها در این باره سه ماهه است و نمی‌شود در یک فاصله طولانی آن را پیش بینی کرد.
آقای نیلی احمدآبادی با بیان اینکه سیل به معنای باران در یک زمان کوتاه و با شدت است، گفت: این موضوع الزاما با ترسالی همراه نیست و ممکن است سیل داشته باشیم و از سوی دیگر سال پربارانی نداشته باشیم.
رئیس دانشگاه تهران افزود: ما تلاش می‌کنیم گزارش به لحاظ حقوقی و زیرساختی کمک کند تا در آینده دچار این گونه سوانح نشویم.
کارگاه همکاری‌های منطقه‌ای و جنوب - جنوب برای مدیریت خطر سیل در ایران با هدف اشتراک گذاری دانش و ظرفیت سازی درخصوص همکاری میان کشور‌های منطقه آسیا- پاسیفیک، در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.

دسترسی سریع