صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر کشور: نوسازی خانه هایی که براثر سیل اخیر تخریب شدند امسال پایان می یابد و حداکثر تا پایان سال تحویل مالکان می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وزیر کشور در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور افزود: بارش باران یک رحمت بود اما سیل برای بسیاری از مردم مصیبت های به جا داشت و مشکلات زیادی به وجود آورد اما در دل آن شاهد تجلی وحدت و هم دلی مردم و دستگاه ها برای کمک به سیل زدگان بودیم.
وی با بیان اینکه هنوز مشکلات در این مناطق وجود دارد گفت: به عنوان نمونه در خوزستان آبگرفتگی شدید پایان نرسیده است و ما در برخی از مناطق مشکلات بسیاری داریم اما باید طبق زمان بندی کارها را پیش ببریم و مشکلات را حل کنیم.
وی تاکید کرد: بازسازی خانه های آسیب دیده حداکثر تا دو ماه آینده پایان می پذیرد اما­ نوسازی خانه هایی که به طور کامل تخریب شده اند زمان بر است در عین حال همه واحدهای تخریب شده نوسازی و حداکثر تا پایان سال تحویل مالکان خواهد شد .
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و به موقع از اقدامات در خدمات به مردم به ویژه مناطق سیل زده افزود: از آنجا که مشکلات در این مناطق زیاد است و باید کارهای فراوانی صورت گیرد صدا و سیما همچنان به اطلاع رسانی در خصوص خدمات سیل زدگان ادامه دهد و اینگونه احساس نشود گویی که در آنجا کار صورت نمی گیرد و یا کمکی نمی شود البته صدا و سیما در سیل اخیر عملکرد خوب و پوشش مناسبی در اطلاع رسانی داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به وضعیت مشکلات کاغذ در کشور نیز کرد و گفت: ما باید با کمک همه دستگاه ها­در مصرف کاغذ صرفه جویی کنیم در عین حال باید زمینه تولید کاغذ با تامین مواد اولیه در داخل فراهم شود.
وزیر کشور خاطر نشان کرد:­ باید در نظام توزیع کاغذ به خوبی عمل کنیم و مشکلات توزیع­ در این صنف برطرف و درباره آن اطلاع رسانی شود.
وزیر کشور همچنین با اشاره به افزایش 24 درصدی خرید تضمینی گندم از مردم از ابتدای سال تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: خوشبختانه همه آمارها نشان می دهد که وضعیت تولید گندم امسال مناسب است و ذخایر به سیلوها هدایت می شود .
وی افزود: البته در فضای مجازی در خصوص خرید قیمت بالای گندم در برخی مناطق همچون استان های مرزی­ ­و همچنین قاچاق آن­ مطالبی منتشر شده است که واقعیت ندارد در عین حال ما به ­ استانداران­ مناطق مرزی تاکید کردیم که مراقب باشند هر چند در برخی صنوف مرتبط با فراوده های گندم ممکن است با قیمت بالاتری گندم از کشاورزان خریداری کنند که این یک رویه است و مشکلی ندارد.
رحمانی فضلی همچنین از نیروی انتظامی، گشت های تعزیرات و اتهادیه های اصناف در همکاری به منظور مقابله با احتکار قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه کشور معظل قابل توجه به عنوان احتکار نداریم .
رحمانی فضلی اشاره ای هم به تصمیم بانک مرکزی برای بازار متشکل ­ارزی­ کرد و گفت: به نظر می رسد مطالعه و کار کارشناسی خوبی در این زمینه صورت گرفته است اما در عین حال اطلاع رسانی و تبلیغات به ویژه از طریق صدا و سیما صورت گیرد تا اعتماد مردم در این زمینه افزایش یابد و در عین حال از نظارت غافل نشویم چون که معمولا به علت ضعف در مدیریت دچار مشکلاتی خواهیم شد.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغاتی اقتصادی­ دولت با بیان اینکه قرار بود همه دستگاه ها سخنگو داشته باشند گفت: ­فعالیت سخنگو به این معنا نیست که اتفاقی بیافتد و بعد اظهار نظر­ کند­ بلکه باید تلاش و تمرکز ما هم در ارائه گزارش خدمات و هم پیشگیری از مشکلات قبل از وقوع آن از طریق اطلاع رسانی باشد تا در فضای مجازی برای افکار عمومی مشکلات ایجاد نشود.

معاون بازرگانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت هم در ایین نشست گفت: شکر به قیمت هر کیلو­ سه هزار و 400 تومان به میزان کافی در میادین مختص شهرداری و همچنین فروشگاه های منتخب توزیع می شود.
قبادی افزود: در این زمینه مشکلی وجود ندارد هر چند در روزهای منتهی به ماه مبارک رمضان با مشکلات روبرو بودیم اما خوشبختانه هم از نظر ذخایر و هم در بازار شکر سه هزار و 400 تومانی به میزان کافی وجود دارد و محدودیتی در میزان دریافت آن­ نیست.
وی افزود: هم واردات خوبی داشته ایم و هم تولید داخل مناسب بوده حتی از چند روز آینده چغندرهای کاشت پاییز تحویل کارخانجات خواهد شد.
وی همچنین در خصوص نوسانات قیمت برنج نیز گفت:­ قیمت برنج داخلی متاثر از جو روانی سیل در مناطق کشت برنج بود.
وی اضافه کرد:­ امسال وضعیت تولید برنج کشور مناسب است البته نتیجه آن روی تعدیل قیمت های پس از فصل برداشت­ مشخص می شود.
وی گفت : در واردات برنج خارجی مشکلی نداریم و حداکثر تا­ چند هفته آینده قیمت ها آنچه که مدنظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان است در بازار خواهد بود.

مرتبط با این خبر

  • تکمیل واحد‌های تعمیراتی در سیل تا 3 ماه آینده

  • اعتماد بالای مردم به قدرت بازدارنگی دفاعی کشور

  • آمریکای به ظاهر قدرتمند، پوکی استخوان دارد

  • تدوین سند راهبردی فناوری‌ نوین در خودروسازی

  • برخورد قاطع ​با مخلان اقتصادی

  • شروط پرداخت چک از موجودی سایر حساب‌ها

  • برطرف نشدن مشکل شفاف سازی حقوق مدیران

  • هنرمندان سرمایه اجتماعی را تقویت کنند

  • ناهماهنگی دستگاه‌ها، مانع بهبود کسب و کار

  • 600 هزار فرصت شغلی با 100 معدن فراوری