صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

امروزه شاهد خیزش تمدنی دریایی در اقیانوس آرام توسط چین و در شمال اقیانوس هند توسط ایران هستیم و هیچ نیازی به حضور بیگانگان در این مناطق نیست


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، همزمان با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران در هفتادمین اجلاس تشکیل نیروی دریایی چین در پکن، امیر دریادار حسین خانزادی با فرمانده نیروی دریایی این کشور در شهر چینگدائو دیدار کرد.
امیر دریادار حسین خانزادی بهمراه هیئت همراه در حاشیه این اجلاس در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش چین در شهر بندری چینگدائو، ضمن تایید روابط رو به رشد و مطلوب بین دو کشور و نیروی دریایی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت بالای این مراسم برای کشور شما، نیروی مسلح ایران، شخصا بنده را جهت شرکت در این مراسم اعزام کرد تا به عنوان دومین فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران باشم که از کشور و نیروی دریایی شما بازدید می‌کنم و این به معنی اهمیت و درک متقابل بین دو کشور و نیرو‌های مسلح است.
امیر دریادار حسین خانزادی با اشاره به فهم و درک متقابل کشور‌های دارای تمدن‌های بزرگ دریایی در موضوع حقوق و امنیت دریایی خاطرنشان کرد: کشور‌های فاقد ریشه تمدنی که امروز بر دنیا سلطه دارند یه هیچ عنوان نمی‌توانند این فرهنگ غنی را به دیگران دیکته کنند و کشور‌های ایران وچین جزء کشور‌های باتمدن و ریشه داری هستند که همواره با دریانوردی در دریا‌های آزاد و بین المللی حضور موثری دارند.
وی افزود: به دلیل موقیعت ژئوپولیتیک راهبردی، امروزه شاهد خیزش تمدنی دریایی در اقیانوس آرام توسط چین و در شمال اقیانوس هند توسط ایران اسلامی هستیم و این منتج به ترک قدرت‌های استکباری از مناطق دریایی ما خواهد بود و قدرت‌های منطقه قطعا خلاء امنیتی را پر خواهد کرد و هیچ نیازی به حضور بیگانگان نیست.
امیر دریادار حسین خانزادی با اشاره به این که ایران و چین در اقیانوس‌ها و دریا‌ها مرز‌های مشترکی دارند، افزود: با بهره گیری از این مرز‌های مشترک و تقویت همکاری‌های آموزشی، فنی و عملیاتی بین دو نیروی دریایی ارتش، ان شاء الله بتوانیم در آینده نزدیک شاهد تعاملات و همکاری‌های بیشتری بیین دو کشور در موضوعات مختلفی باشیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با توجه به برگزاری دو رزمایش بین المللی یکی در قالب آیونس و دیگری به صورت مشترک با کشور روسیه خواستار حضور نیرو‌های دریایی کشور چین در صورت علاقه مندی در این رزمایش شد.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش ایران و همکاری با نیرو‌های دریایی منطقه گفت: نیرو‌های مسلح ایران همواره اهل عمل هستند و هیچ یک از تصمیم کشور ایران در تمام حوزه‌ها بر روی کاغذ متوقف نخواهد شد و این را دنیا بداند حضور نیرو‌های فرامنطقه در شمال اقیانوس هند بی معناست و امنیت جمعی تنها با وجود کشور‌های منطقه‌ای بدست می‌آید.

فرمانده نیروی دریایی چین ضمن ابراز خرسندی از حضور فرمانده نیروی دریایی ایران در این اجلاس ضمن اعلام آمادگی کشورش برای توسعه تعاملات در سطوح بالاتر و همچنین همکاری نزدیک‌تر به منظور رسیدن به امنیت دریایی آمادگی کشور خود را برای ارتقاء تعاملات دو نیروی دریای گفت: حضور ناوگروه‌های هر دو کشور در بنادر یکدیگر باعث تسریع در این روابط خواهد شد و ما هموراه از این موضوع استقبال خواهیم کرد.

مرتبط با این خبر

  • تکمیل واحد‌های تعمیراتی در سیل تا 3 ماه آینده

  • اعتماد بالای مردم به قدرت بازدارنگی دفاعی کشور

  • آمریکای به ظاهر قدرتمند، پوکی استخوان دارد

  • تدوین سند راهبردی فناوری‌ نوین در خودروسازی

  • برخورد قاطع ​با مخلان اقتصادی

  • شروط پرداخت چک از موجودی سایر حساب‌ها

  • برطرف نشدن مشکل شفاف سازی حقوق مدیران

  • هنرمندان سرمایه اجتماعی را تقویت کنند

  • ناهماهنگی دستگاه‌ها، مانع بهبود کسب و کار

  • 600 هزار فرصت شغلی با 100 معدن فراوری