صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

عناصر مسلح تروریستی با زیر پا گذاشتن توافق کاهش تنش، منازل غیر نظامیان را در حلب با خمپاره هدف قرار دادند.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه؛ در حالی که ارتش سوریه به توافق کاهش تنش پایبند مانده است، عناصر مسلح تروریستی با زیر پا گذاشتن این توافق و سوء استفاده از آن در میان سکوت مجامع بین المللی، منازل غیر نظامیان را در مناطق شمالی سوریه به ویژه حلب با خمپاره هدف قرار دادند.


با وجود توافقات بین المللی به منظور حفظ صلح به منظور ایجاد مناطق عاری از سلاح، گروههای مسلح همچنان از این توافق برای هدف قرار دادن مناطق غیر نظامیان سوء استفاده می کنند. این در حالی است که نیروهای دولتی سوریه عملیات تعقیب این گروهها را در حلب آغاز کرده اند.
سومر ماجد خبرنگار این شبکه از حلب گفت: آرامشی که طی چند ماه گذشته در استان حلب در شمال سوریه حکمفرما بود؛ طولی نکشید که با تلاش های گسترده تروریست ها برای هدف قرار دادن غیر نظامیان با راکت های انفجاری پایان یافت، برخی از این راکت ها حاوی مواد شیمیایی بودند که باعث شدند، غیر نظامیان دچار مشکلات تنفسی شوند. این در حالی است که طرف های بین المللی سکوت اختیار و سوری ها هم دیگر به این سکوت عادت کرده اند.
در ادامه این گزارش آمده است: گروه (تروریستی) جبهه النصره که در حومه های حلب حضور دارد، شماری از پل های مناطق تحت سیطره تروریست ها را که این مناطق را به منطقه استقرار ارتش سوریه در روستای «العیس» در منطقه «الحاضر» در جنوب غربی حومه حلب متصل می کرد، منفجر کرد تا مقدمات اجرای عملیات نظامی علیه ارتش سوریه را فراهم کند. این در حالی است که ارتش سوریه بر عکس گروه های مسلح مستقر در آن مناطق، به توافقات اخیر درباره کاهش تنش پایبند مانده است.
خبرنگار در پایان گفت: به گفته برخی منابع نظامی العراقیه، مناطق شمال سوریه به طور پراکنده شاهد نقض توافقات با هدف بر هم زدن ثبات و امنیت در این استان هاست. گروه های مسلح مستقر در حومه های حلب تلاش می کنند، روزنه ای ایجاد کنند تا از طریق آن بتوانند در میان ارتش سوریه که طی روزهای اخیر همه تلاش های این گروهها را را ناکام گذاشته است، نفوذ کنند.

مرتبط با این خبر

  • در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان مطرح شد؛ چهلمین سالگرد انقلاب با شکوه‌تر از همیشه

  • با حضور رئیس رسانه ملی؛ برگزاری همایش اخلاق و رسانه

  • در آیین گشایش همایش علوم اعصاب پایه و بالینی؛ افزایش امید به زندگی ایرانیان

  • ساخت و ساز؛ راه حل رونق مسکن

  • در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی، یادگار امام راحل (ره)

  • به دنبال افزایش تنش ها بین روسیه و آمریکا؛ استقرار دو بمب افکن هسته ای روسیه در ونزوئلا

  • درپی توافق‌های اولیه گروه‌های یمنی در استکهلم؛ استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم

  • حمله تروریستی جدید در فرانسه؛ تیراندازی در فرانسه با 13 کشته و زخمی

  • رئیس جمهور:امکان ایجاد اصلاحاتی در بودجه 1398 وجود دارد

  • موسسه استراتفور درباره تحولات سال آتی میلادی نوشت؛ تحریم آمریکا علیه ایران موثر نخواهد بود